Skip to content

Oslaven Den založení Koreje

Pchjongjang, 4. října čučche 106 (2017) (KCNA) – Akce k oslavě Dne založení Koreje se v úterý uskutečnila před mauzoleem krále Tanguna.

Přítomen byl předseda Komise pro národní usmíření Kim Jong De, který je předsedou Ústředního výboru Korejské sociálně demokratické strany, Ri Kil Song a Kim Wan Su, členové předsednictva Ústředního výboru Demokratické fronty pro znovusjednocení Koreje, funkcionáři Rady pro znovusjednocení Tangunova národa, příslušní funkcionáři a pracující Pchjongjangu a zahraniční krajané.

 

 

 

Vykonali dědičné oběti pro Tanguna.
Poté Jun Čong Ho, místopředseda Rady pro znovusjednocení Tangunova národa, přednesl pamětní zprávu. Řekl, že bolest a neštěstí rozdělení ze strany zahraničních sil jsou nadále nesnesitelné a neodpustitelné a dodal, že všichni spoluobčané by měli otevřít širokou cestu k nezávislému znovusjednocení tím, že plně představí obrovskou sílu národa a neotřesitelnou vůli ke znovusjednocení.

Zdůraznil nezbytnost energicky bojovat za konečné vítězství v budování silné socialistické země a konfrontaci s USA, jednomyslně sjednoceni kolem váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una, slunce národa a vedoucí hvězdy národního znovusjednocení.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp