Skip to content

KLDR rozšiřuje zóny hospodářského rozvoje

Pchjongjang, 27. září čučche 108 (2019) (KCNA) – Korejská lidově demokratická republika usiluje o vytváření zón hospodářského rozvoje, kde jsou zaručena zvláštní privilegia pro obchodní aktivity.

Kim Hjon Čchol, vedoucí kanceláře Korejského sdružení pro hospodářský rozvoj, k tomu řekl:

Vláda KLDR rozhodla zřídit 13 zón hospodářského rozvoje poprvé v listopadu čučche 102 (2013) v některých oblastech osmi provincií (resp. přímo řízených měst), aby podpořila rozvoj národního hospodářství a zlepšila živobytí lidu i hospodářskou výměnu s jinými zeměmi.

 

Později byly některé oblasti v obvodě Undžong města Pchjongjang, okrese Samdžijon v provincii Rjanggang, okrese Sinuidžu v provincii Severní Pchjongan a okrese Kangrjong v provincii Jižní Hwanghe definovány jako parky technologicky vyspělého rozvoje, zvláštní zóny pro mezinárodní návštěvy, mezinárodní ekonomické zóny a mezinárodní zelené příkladné zóny.

Dosud vzniklo po celé zemi více než 20 zón hospodářského rozvoje, včetně zón hospodářského, průmyslového a zemědělského rozvoje a zón zpracování vývozu.

Vláda KLDR přijala opatření k nabídnutí mimořádných výhod v užívání půdy a platbě poplatků podnikům a investorům, kteří mají zájem investovat do výstavby infrastruktury v  zónách hospodářského rozvoje a vyrábět technologicky vyspělé produkty a zboží s konkurenční výhodou.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Ilustrační obrázky z časopisu „Zahraniční obchod“ („Foreign Trade“)