Skip to content

Svaz pro svržení imperialismu

DIU-flag

Vlajka Svazu pro svržení imperialismu – korejská zkratka „Tch. t.“

 

DIU-forming

Velký vůdce soudruh Kim Ir Sen zakládá Svaz pro svržení imperialismu 17. 10. čučche 15 (1926)

Svaz pro svržení imperialismu (korejská zkratka „Tch. t.“) byl založen velkým vůdcem soudruhem Kim Ir Senem 17. října čučche 15 (1926).

Sformovanie umožnilo revolučnému boju kórejského ľudu nastúpiť na novú cestu svojho rozvoja, a umožnilo vznik slávnych výhonkov Kórejskej strany práce (KSP).

Revolučný vzhľad a charakter KSP je hrdým obrazom Zväzu pre zvrhnutie imperializmu, jeho tradície a jej hrdinské činy boli vzácnym pokladom strany.

Dlhá história kórejskej revolúcie, ktorá pochádza zo Zväzu pre zvrhnutie imperializmu, je históriou víťazstva. Jej červená vlajka bola vždy vysoko vztýčená a jej počiatočná sila sa čoraz silnejšie chvela a napokon jej nesmrteľná história získala vznešenú tradíciu, ktorá bola určená žiariť večne.

Je to iba KSP, ktorá umožnila pevný pochod po ceste veci revolúcie od začiatku, počas jej napredovania až po jej úspech vo svetovom revolučnom hnutí, a vydobyla si víťazstvá napriek všetkým výbuchom v histórii.

Viera v nezávislosť, hlboko zakotvená v srdciach armády a ľudu pochádza zo Zväzu pre zvrhnutie imperializmu. Takisto zo Zväzu pre zvrhnutie imperializmu pochádza aj sila politiky songun. Ako tretie z neho pochádza aj neporaziteľnosť kórejského socializmu, ktorého ideál má pôvod v založení Zväzu pre zvrhnutie imperializmu.

Červená vlajka, vztýčená Zväzem pre zvrhnutie imperializmu, je zástavou neprerušenej revolúcie a úspešné dedičstvo Zväzu pre zvrhnutie imperializmu poskytuje istú záruku večného víťazstva kórejskej revolúcie.

 

Cílem „Tch. t.“ je vést boj za to, aby v budoucnosti byl vybudován v Koreji socialismus a komunismus, a v současné době pak za svržení japonského imperialismu a dosažení osvobození a nezávislosti Koreje.

KIM IR SEN