Skip to content

Boj za mír

pchj12Korejský poloostrov je jeden z regionů s nejžhavějšími body světa – na něm závisí osud celé planety. KLDR má velký vklad na záchranu míru na Zemi.

 

Mírumilovný lid

 

V KLDR, v tomto státě socialistické orientace, je lid hospodářem všeho a vše slouží jemu. V sociálním zřízení, bez daní, žijí lidé družně, v systému bezplatného školství, bezplatné léčby, pomáhaje druh druhu.

Lid mírumilovné země miluje mír. Jak je známo, v polovině minulého století, po dobu tří let, zakusila Korea hrůzné válečné neštěstí při ozbrojeném napadení ze strany USA (červen 1950 – červenec 1953). I po válce pokračovaly konfrontace a Korea se po Dlouhá léta nacházela pod ustavičnou jaderné války ze strany USA. To dalo korejskému lidu až do hloubi duše poznat, jak je drahý mír.

Při ohlédnutí do historie musíme uznat, že po založení státu ( 9. září 1948 ) korejský lid, pokládaje mír za základ vnější politiky, za jeden z podstatných principů, neustále všechno úsilí orientoval na zabezpečení míru a stability na Korejském poloostrově v celém regionu. Je nutné zvláště připomenout, že Korea – jako jeden z prvních států ve světě – podala návrh na vytvoření bezjaderné mírové zóny. V dubnu 1959 vláda KLDR vystoupila s návrhem na vytvoření mírové zóny bez jaderných zbraní v Asii. V březnu 1981 vládnoucí Korejská strana práce spolu se Socialistickou stranou Japonska, v tu dobu vydaly společnou deklaraci o vytvoření bezjaderné mírové zóny v Severovýchodní Asii.

V červnu 1986 bylo vydáno vládní prohlášení o založení mírové bezjaderné zóny na Korejském poloostrově. V únoru 1992 byla přijata a vstoupila v platnost Společná deklarace Severní a Jižní Koreje o denuklearizaci Korejského poloostrova. Kromě toho KLDR předložila mnoho reálných mírových návrhů. Ve vytvoření bezjaderné mírové zóny na Korejském poloostrově viděla životní otázku, spojenou s osudem Korejského národa a aktuální požadavek pro zabezpečení míru a bezpečnosti v Asii i v celém světě. Proto skutečně udělala vše pro pro to, aby zabránila dovozu jaderných zbraní z USA do Jižní Kereje.

Známý činitel Egypta Zakaria řekl: “Na světě těžko najdeš takový lid, jako je korejský, který jako nikdo druhý miluje mír a dělá vše pro ochranu míru.”