Skip to content

Slavnostní ukončení 23. festivalu kimčongilií

 

Pchjongjang, 21. února čučche 108 (2019) (KCNA) – 23. festival kimčongilií byl slavnostně ukončen na výstavišti kimirsenií a kimčongilií ve čtvrtek 21. února.

Slavnosti se zúčastnil soudruh Jang Hjong Sop, místopředseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění; soudruh Pak Tche Song, místopředseda ÚV Korejské strany práce; soudruh Čon Kwang Ho, místopředseda vlády; funkcionáři organizačního výboru festivalu, ministerstev, ústředních institucí a orgánů ozbrojených sil, pracující lid, mládež a školáci, sloužící mužstvo, členové sdružení pro šíření nesmrtelných květin a zahraniční krajané.

Porota oznámila výsledky festivalu. Diplomy festivalové ceny s portrétem slunečně usměvavého velkého generála byly uděleny mnoha jednotkám, funkcionářům, pěstitelům a jednotlivcům, Stálému ústřednímu výboru Generálního svazu korejských obyvatel v Japonsku (Čchongrjon), zahraničním krajanům a cizincům.

Účastnické certifikáty byly předány rovněž pracujícím a mládeži a školákům, kteří na festivalu vystavovali nesmrtelné květiny.

Předseda Korejského výboru pro kimirsenie a kimčongilie přednesl závěrečný projev.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes, http://dprktoday.com