Skip to content

Asocicácia britsko-kórejského priateľstva o súdruhovi KIM ČONG ILOVI

Prinášame vám článok Asociácie britsko-kórejského priateľstva (KFA United Kingdom), ktorý bol publikovaný na stránkach asociácie k blížiacemu sa 77. výročiu narodenia veľkého generála súdruha Kim Čong Ila

Londýn, 30. januára čučche 108 (2019) – Asociácia pre štúdium politiky songun Veľkej Británie (ASSPUK), Anglická študijná skupina myšlienky čučche (JISGE), Asociácia priateľstva Spojeného kráľovstva a KĽDR (UK KFA), Britský výbor solidarity za mier a znovuzjednotenie Kórejského polostrova (BSCPRKP) a prípravný výbor Spojeného kráľovstva pre Deň žiariacej hviezdy vydali vyhlásenie k 77. výročiu narodenia veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila:

Súdruh Kim Čong Il sa narodil 16. februára 1942 ako syn partizánov. Britská delegácia navštívila jeho rodisko na úpätí hory Pektu v auguste 2017. Nepochádzal z privilegovaného prostredia, ale vyrastal v oblečení ušitom zo starej uniformy a svoje detstvo strávil v jednoduchej zrubovej chate. Bol svedkom ťažkej protijaponskej vojny a neskôr ako mladý chlapec bol tiež svedkom Vlasteneckej oslobodeneckej vojny proti americkým imperialistickým agresorom, úhlavným nepriateľom kórejského ľudu.

Súdruh Kim Čong Il žil prostým životom. Ako študent sa podieľal na výstavbe Pchjongjangu. Tiež pracoval v továrni na výrobu textilných strojov na sústruhu číslo 26. Súdruh Kim Čong Il bol teda skutočným ľudovým vodcom, vždy s ľuďmi, zdieľajúc s nimi strasti i radosti. Častokrát súdruh Kim Čong Il neoslavoval svoje narodeniny a chodil oblečený v starej bunde.

Na začiatku 60. rokov Kim Čong Il poskytol pokyny historickej divízii KĽA 105. soulskej Rju Kjong Suovej gardovej tankovej divízii. V júni 1964 začal pracovať v ústrednom výbore Kórejskej strany práce. Okrem praktického každodenného vedenia rozvinul ideológiu a teóriu KSP. Systematizoval myšlienku čučche a vytvoril kimirsenizmus. Vďaka svojim teoretickým a ideologickým zručnostiam a jeho skromnému správaniu bol ako vodca ľudu uznaný nástupcom veľkého vodcu prezidenta Kim Ir Sena.

Veľký vodca súdruh Kim Čong Il riadil KĽDR v náročnom období „namáhavého pochodu.“ Napriek tomu, že KĽDR čelila ťažkostiam, zabezpečil zachovanie vysokej úrovne sociálnych výhod. Dodávky so sójovým mliekom pre deti boli v tomto období vždy vidieť v uliciach KĽDR.

Myšlienky veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena, o národnom znovuzjednotení boli dôkladne aplikované a hlboko rozvinuté veľkým vodcom súdruhom Kim Čong Ilom. Dosiahol rozhodujúci prelom v boji za národné znovuzjednotenie tým, že podpísal deklaráciu z 15. júna s vtedajším juhokórejským výkonným predstaviteľom Kim Te Džungom v roku 2000.

Vyhlásením „Nečakajte odo mňa žiadnu zmenu!“ súdruh Kim Čong Il bojoval proti tlaku a machináciám amerického imperializmu. Upevnil prápor čučche, ktorý doplnil o myšlienku a politiku songun, cenný meč obrany nezávislosti.

Dnes je KĽDR najviac nezávislou krajinou na svete. Je vnímaná ako krajina, ktorá nepreberá žiadne nezmysly od imperialistov alebo veľkých mocností. To je dedičstvo veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila, dedičstvo, ktoré je dnes ďalej rozvíjané a presadzované drahým váženým maršalom Kim Čong Unom, jedinečným nástupcom veci čučche.

Spojme sa s kórejským ľudom a pokrokovými ľuďmi sveta pri príležitosti osláv 77. výročia narodenia veľkého vodcu generalissima Kim Čong Ila.

ASSPUK
JISGE
UK KFA
BSCPRKP
Prípravný výbor Spojeného kráľovstva pre Deň žiariacej hviezdy