Skip to content

Šťastný život žen KLDR


Pchjongjang, 16. listopadu čučche 106 (2017) (KCNA) – Ženy vedou šťastný život jako paní společnosti díky socialistickému systému v KLDR.

16. listopad je v Korejské lidově demokratické republice Dnem matek.
Štěstí rodiny a budoucnost národa spočívají ve výchově synů a dcer ve správné lidské bytosti, revolucionáře, oddané zemi a lidu. Toto je ušlechtilý pohled na štěstí a budoucnost, který pěstují matky této země.
Patří mezi ně i matka na průsmyku Kubong, která vychovala všechny své syny a dcery jako dozorce silnic, pracujíc několik desetiletí jako dozorkyně silnic; vědkyně, která se zasvětila zemědělskému rozvoji země; a vlastenka, která se svým manželem kultivuje zelené lesy ve vzdáleném horském zákoutí.
Naše revoluční řady sílí, jelikož existuje mnoho pilných a útlocitných matek, kteří poslaly své syny a dcery na místa pro obranu země a vychovávají sirotky, jako by byli jejich vlastními dětmi, a matek, které se věnují prosperitě země.
Vážený nejvyšší vůdce soudruh 
Kim Čong Un postavil na vrchol štěstí a slávy matky, které vychovávají děti, budoucnost země, zatímco tlačí jedno ze dvou kol revoluce.
Úspěšně pokračuje ve vznešeném záměru velkých vůdců, kteří přinesli květinovou zahradu respektu k ženám. Dohlédl na to, že 16. listopad byl založen jako Den matek. Velký vůdce soudruh Kim Ir Sen přednesl na 1. národním setkání matek 16. listopadu 1961 projev „Povinnost matek ve výchově dětí“.
Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un zajistil, že se konalo 4. národní setkání matek u příležitosti prvního Dne matek v roce čučche 101 (2012) a nechal se vyfotografovat s účastnicemi setkání.
Na významný Den matek každý rok všichni synové a dcery země předávají srdečná blahopřání matkám, které vychovávají své děti svou láskou, citem a oddaností a podporují socialistickou zemi.

Od devadesátých let byl desítkám žen v KLDR udělen titul Hrdina práce za to, že porodily mnoho dětí. Kim Kwang Ču a Pang Ok Song porodily každá osm dětí a nechaly je všechny vstoupit do armády. Kim Si Njo v okrese Wiwon v provincii Čagang a Pak On Čon v kraji Un Rjul v provincii Jižní Hwanghe porodily 14 a 8 dětí a vychovaly z nich statné potomky, čímž splnily svou povinnost jako matky.
Ri Hui Sun v okrese Onsong v provincii Severní Hamgjong a So Hje Suk v okrsku Mangjongde v Pchjongjangu převzaly vřelou péči o sirotky, jak by byly jejich skutečnými matkami, když země přečkávala těžkosti, čímž plně projevily duševní a morální rysy korejských žen.
Ri Mjong Son, Ri Ok Bun, Čong Pok Njo, Ju Čong Sil, Kang Čong Suk a Čcha Čchun Son také vychovaly desítky sirotků.
Pak Ok Dan, Mun Čong Sun, Song Kum Suk a čtyři další ženy se staly hrdinkami u příležitosti 4. národní konference matek.
Rodiny vlasteneckých žen, které vychovávají své děti jako spolehlivé pilíře prosperující Koreje, se postupem času rozšiřují, když se řídí příklady stanovenými skutečnými hrdinkami, které zrodily mnoho dětí a vychovaly je jako pilíře země a staraly se o bolest druhých jako o svou vlastní.
Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp