Skip to content

Významně oslaveno 89. výročí založení revoluční armády

Pchjongjang 26. dubna čučche 110 (2021) (KCNA) – V různých částech země bylo významně oslaveno 89. výročí založení Korejské lidové revoluční armády.

Nekonečný proud lidu mířil do Paláce slunce Kumsusan, nejvyšší svatyně čučche, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il.

Na nádvoří paláce se masy poklonily slunečně usměvavým portrétům velkého vůdce a velkého generála.

Sloužící mužstvo a lid navštívili slunečně usměvavé bronzové sochy a portréty velkého vůdce a velkého generála na kopci Mansude a v dalších částech země a připomněli si revoluční život vynikajících velikánů, kteří budou navždy oslavováni spolu s dějinami budování revolučních ozbrojených sil čučche.

V divadlech a na venkovních pódiích v Pchjongjangu a na různých místech celé země se konaly slavnostní koncerty a představení.

V divadle Moranbong se uskutečnil koncert Státního symfonického orchestru, v uměleckém divadle Ponghwa hudební a taneční představení Státního vokálního a choreografického národního souboru a ve Státním činoherním divadle revoluční drama „Krvavý protest na Haagské konferenci“.

Spojené akrobatické představení Státního cirkusu potěšilo obyvatele hlavního města. Ústřední umělecké organizace a agitační brigády, umělecké agitační bridády a putovní umělecké agitační brigády v Pchjongjangu uspořádaly venkovní představení, aby oživily slavnostní atmosféru svátku.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp