Skip to content

Láska k člověku v protiepidemické práci

Pchjongjang, 25. března čučche 109 (2020) (KCNA) – Zdravotničtí pracovníci KLDR projevují v úsilí o prevenci COVID-19 srdečnou lásku k člověku.

Zdravotníci z okresních nemocnic Jongwang a Hočchon v provincii Hamgjong a v okrese Čunggang provincie Čagang společně s protiepidemickou prací pečují o životní podmínky osob v karanténě. Zvláštní pozornost věnovali zejména těhotným ženám v domácí karanténě a poskytli jim výživné potraviny, které potřebují po porodu.

Lékaři z provincií Severní Hamgjong, Severní Pchjongan, Severní Hwanghe a dalších pravidelně sledují a vyšetřují osoby, které jim byly svěřeny, a s pocitem příbuzných se starají o osoby pod lékařským dohledem. V Pchjongjangu vyrábějí a poskytují obyvatelům svěřených oblastí, institucím a podnikům dezinfekční roztok a pro rodiny v karanténě také jídlo, doplňkové poživatiny a spotřební zboží.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un zdůraznil na 5. plenárním zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce v prosinci loňského roku, že všichni zdravotničtí pracovníci by měli mít horoucí lásku k člověku a  vysokou odbornou kvalifikaci.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes (Čosonui onul), https://dprktoday.com