Skip to content

Korejci významně přivítali nový rok

46

 

Pchjongjang, 1. ledna 2016 (KCNA) – Vojáci, lidé ze všech oblastí života, školní děti a mládež z KLDR významně přivítali nový rok, Čučche 105 (2016).

Na Nový rok navštívili Palác slunce Kumsusan, posvátný chrám čučche, a vzdali hold prezidentu Kim Ir Senovi (Kim Il Sungovi) a vůdci Kim Čong Ilovi před jejich usměvavými portréty.

Vojáci, lid, školní mládež a studenti navštívili sochy velkých vůdců na kopci Mansu, ve městech Sinuiju, Wonsan, Čchongdžin a Hamhung a jiných částech země, vzdávajíce jim čest.

Umělecká vystoupení v Pchjongjangu a místních oblastech pozvedla sváteční náladu.

Konal se koncert Národního symfonického orchestru divadla Moranbong a hudební a taneční vystoupení Národní skupiny lidového umění v uměleckém divadle Ponghwa.

Novoroční představení bylo uspořádáno školáky v hamhungském Velkém divadle, uměleckých divadlech v provinciích Severním Phjonganu a Hwanghae, kesongském Paláci školáků, čchongdžinském Paláci školáků a na dalších místech.

Lidové hry školáků se konaly na Kim Ir Senově (Kim Il Sungově) náměstí, náměstí Vítězného oblouku, pchjongjangském krytém stadionu a dalších místech hlavního města.

Festival ledových soch před parkem mládeže Keson přitáhl velkou pozornost občanů Pchjongjangu.

Hřejivými pocity přetekly dětské domovy a sirotčince v Pchjongjangu a Wonsanu, pchjongjangský domov důchodců a další místa.

KCNA, http://www.kcna.kp

50 48 49 40 41 42 43 44 45 47