Skip to content

Kim Čong Un přijal předsedu Mezinárodního olympijského výboru

 

Pchjongjang, 31. března čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, přijal Thomase Bacha, předsedu Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a jeho doprovod na návštěvě KLDR.
Vážený soudruh nejvyšší vůdce se setkal s předsedou MOV a nechal se s ním vyfotografovat na památku. Srdečně přivítal návštěvu předsedy MOV v KLDR a vedl s ním rozhovor ve vřelé a přátelské atmosféře.

 

Předseda MOV uvedl, že účelem jeho návštěvy Pchjongjangu je vyjádřit nejupřímnější díky váženému předsedovi Komise pro státní záležitosti Kim Čong Unovi za jeho příspění k tomu, že 23. zimní olympijské hry byly úspěšné a obrazem míru. Na olympiádě týmy severu a jihu společně vstoupily do dějiště při zahajovacím obřadu v souladu s olympijskou myšlenkou, zúčastnily se her jako jeden tým poprvé v dějinách olympiády a tím ukázaly celému světu svou vůli dosáhnout míru a usmíření a vyvolaly velké dojetí.
Vyjádřil svou vůli zajistit, aby MOV spolupracoval s KLDR v dlouhodobých přípravách její účasti na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu a zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu a velkou měrou přispěl k rozvoji sportu v KLDR aktivním využitím mezinárodní sportovní arény včetně olympijského fóra s návštěvou v Pchjongjangu jako podnětem.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce za to poděkoval a řekl, že je velmi vděčný, že MOV věnuje zvláštní pozornost účasti hráčů KLDR na 23. zimních olympijských hrách a aktivně spolupracuje při přijímání zvláštních opatření nad rámec pravidel a precedentů. Poznamenav, že zimní olympijské hry byly nejen úspěšné, ale také měly zvláštní význam, když otevřely novou kapitolu shody mezi severem a jihem, řekl, že kdysi zmrazené mezikorejské vztahy přivítaly dramatickou sezónu tání ledů s olympijskými hrami jako hybnou silou a stalo se tak díky snahám MOV, který jim nabídnul příležitost a otevřel cestu.

Vděčně poděkoval MOV za to, že úzce spolupracuje s KLDR bez ohledu na jakoukoli politickou situaci a podmínky. Doufá, že se pozitivní a aktivní vztahy spolupráce mezi Olympijským výborem KLDR a MOV budou i nadále příznivě rozvíjet. Vysvětlil předsedovi MOV sportovní politiku KLDR a její vyhlídky, řka, že očekává úzké kontakty a vynikající spolupráci s MOV při rozvoji a zlepšování různých druhů sportů včetně zimních v souladu s celosvětovým trendem.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce srdečně pozval předsedu MOV, aby častěji zavítal do KLDR jako přítel.

Setkání se zúčastnil soudruh Čche Rjong He, člen prezídia Politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; soudruh Čche Hwi, předseda Státního výboru fyzkultury a sportu a místopředseda ÚV KSP; soudruh Kim Il Guk, předseda Olympijského výboru KLDR a ministr fyzkultury a sportu a další kádry.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce v tento den spolu s předsedou MOV a jeho doprovodem sledoval fotbalový zápas mezi Státním ženským fotbalovým týmem a ženským týmem Sportovního klubu Pchjongjang.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp