Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN sledoval demonstrační střelbu nového typu taktických řízených raket

Pchjongjang, 7. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un sledoval 6. srpna za úsvitu cvičnou střelbu nového typu taktických řízených raket pro demonstraci síly.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce spolu s doprovázejícími funkcionáři na pozorovacím stanovišti vyslechl zprávu o plánu odpálení taktických řízených raket nového typu k demonstraci síly a sledoval jeho zahájení.

Dvě taktické řízené rakety vypuštěné z operačního letiště v západní oblasti země letěly po obloze nad oblastí hlavního města a středním vnitrozemím, aby přesně zasáhly určený cíl, ostrůvek ve Východním korejském moři.

Demonstrační střelba jasně ověřila spolehlivost, bezpečnost a praktickou bojeschopnost taktického řízeného zbraňového systému nového typu.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vysoce ocenil, že cvičná střelba nového typu taktických řízených raket k prokázání síly byla provedena uspokojivě v souladu se zamýšleným účelem, a poznamenal, že naše dnešní vojenské operace jsou příležitostí zaslat odpovídající varování společným vojenským cvičením, prováděným USA a orgány jižní Koreje.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se setkal s vedoucími funkcionáři a vědci v oblasti národní obrany a pracujícími v oblasti muničního průmyslu, kteří úspěšně provedli cvičnou střelbu, a nechal se s nimi vyfotografovat.

Doprovázeli ho místopředsedové Ústředního výboru Korejské strany práce soudruzi Pak Pong Džu, Ri Man Gon, Pak Kwang Ho, Ri Su Jong, Kim Pchjong He, O Su Jong, An Čong Su, Pak Tche Dok a Pak Tche Song a první zástupci vedoucích oddělení ÚV KSP soudruzi Čo Jong Won a Ri Pjong Čchol a zástupci vedoucích oddělení ÚV KSP.

Přítomen byl také náčelník generálního štábu Korejské lidové armády armádní generál soudruh Ri Jong Gil a náčelník velení dělostřelectva armádní generál soudruh Pak Čong Čchon.

 


 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp