Skip to content

25. sjezd Všeobecného svazu Korejců v Japonsku

Pchjongjang 30. května čučche 111 (2022) (KCNA) – 28. a 29. května se v Korejském paláci kultury v Tokiu konal 25. sjezd Všeobecného svazu Korejců v Japonsku (Čchongrjon).

Místopředseda Ústředního stálého výboru Čchongrjonu Nam Sung U přečetl dopis váženého maršála Kim Čong Una účastníkům sjezdu „Zahajme novou éru omlazení Čchongrjonu získáním nevyčerpatelné síly krajanů různých společenských vrstev“.

Zprávu na sjezdu podal předseda Ústředního stálého výboru Čchongrjonu Pak Ku Ho.

Předsedou Ústředního stálého výboru Čchongrjonu byl zvolen soudruh Ho Čong Man. Rovněž byli zvoleni první místopředseda a místopředsedové Ústředního stálého výboru, generální ředitel jeho odboru pro všeobecné záležitosti a členové Ústředního výboru Čchongrjonu a členové Ústřední kontrolní komise Čchongrjonu.

Na sjezdu byl přijat dopis váženému maršálu Kim Čong Unovi.

Na závěr sjezdu se konalo 1. zasedání 25. Ústředního výboru Čchongrjonu, na kterém byl vytvořen Ústřední stálý výbor Čchongrjonu a zvolen předseda a místopředseda Ústřední kontrolní komise výboru Čchongrjonu.

Během sjezdu se konala výstava fotografií ukazující nehynoucí zásluhy maršála Kim Čong Una a vzrušující skutečnost republiky a boj organizací Čchongrjonu na všech úrovních a Korejců v Japonsku.

Uskutečnilo se hudební a taneční vystoupení a byla uspořádána výstava úspěchů dosažených při rozvoji národního vzdělání v Čchongrjonu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp