Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN znovu navštívil lázeňské středisko Jangdok

Pchjongjang, 15. listopadu čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel ozbrojených sil KLDR, nejvyšší vůdce naší strany, státu a ozbrojených sil soudruh Kim Čong Un znovu vedl výstavbu lázeňské zóny kulturního oddechu Jangdok, která se blíží dokončení.

Doprovázely ho kádry Ústředního výboru strany soudruh Čang Kum Čchol, soudruh Čo Jong Won, soudružka Hjon Song Wol a soudruh Han Kwang Sang.

Váženého soudruha nejvyššího vůdce uvítali velitelé stavebních jednotek, mezi nimi soudruh Kim Čong Gwan.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlédl odpočinkové domy pracovníků, budovy sanatoria, hotely, kryté a venkovní horké prameny, zdravotní komplexy, jezdecký park a lyžařské středisko. Konkrétně se seznámil s dosaženým pokrokem ve výstavbě při plnění úkolů, které stanovila strana po jeho návštěvě budovaného areálu 23. října.

Vyjádřil uspokojení nad tím, že vojenští budovatelé kvalitně dokončují všechny stavby, včetně míst pro lékařské ošetření a zotavení a lyžařského střediska, a to nápravou chyb zjištěných v poslední době a pečlivým provedením poslední fáze stavby.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že lázeňská zóna kulturního oddechu Jangdok je základnou balneologických léčebných služeb, kterou naše strana buduje pro zdraví a zlepšení blahobytu lidu a zajištění nové sféry kulturního a emočního života, a také víceúčelovým komplexním sportovním a kulturním rekreačním střediskem, a proto by neměly být připuštěny ani drobné nedostatky. Stanovil všechny podrobné úkoly pro dokončení, provoz a správu lázeňské zóny kulturní rekreace.

Poznamenal některé nedostatky, které se objevily při přípravě na provoz a obsluhu letoviska, a pečlivě osvětlil opatření k jejich nápravě. Zdůraznil, že je třeba zvláště dobře dezinfikovat a spravovat více než stovky van a sanitárních zařízení v resortu, včetně těch v krytých a venkovních lázních a termálních pramenech v hotelu.

Vyzval k dokončení výstavby jezdeckého parku ve středisku v brzkém termínu, aby mohl pracující lid provádět různé sportovní a kulturní aktivity, jako je lyžování a jízda na koni, a se koupat v lázních s horkými prameny. Řekl, že v budoucnu by v této oblasti mělo být vybudováno i golfové hřiště.

 

 

Vzhledem k tomu, že se blíží termín dokončení střediska, stranické organizace a funkcionáři a pracující v oblasti služeb by měli pečlivě a odpovědně provádět přípravné práce a zajistit, aby v činnosti služeb nebyly žádné nedostatky.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že vedení výstavby střediska by mělo jistě dokončit práce před plánovaným dnem dokončení stavby a pečlivě uspořádat organizaci dokončovacích prací, aby bylo zajištěno slavnostní uvedení do provozu.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korejská ústřední televize, https://www.youtube.com/watch?v=LkI_dRd-5bE