Skip to content

Blahopřání ke Dni matek

Pchjongjang 17. listopadu čučche 112 (2023) (KCNA) – Den matek byl naplněn radostí díky srdečným gratulacím všech dětí matkám, které vychovávají harmonické a šťastné rodiny a vytvářejí růžovou budoucnost socialistického domova.

Palác Slunce Kumsusan, nejposvátnější chrám čučche, kde žijí věčným životem velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, přetékal bezmeznou touhou všech matek a jejich dětí po velkých vůdcích.

Mnoho lidí navštívilo sochy velkých vůdců a mozaiky s jejich slunečně usměvavými obrazy na vrchu Mansude a v různých částech země, aby k nim položili květiny a vyjádřili jim nejhlubší poctu.

Funkcionářky Ústředního výboru Svazu žen a jeho organizací po celé zemi navštěvovaly dětské domovy a sirotčince a domácnosti žen, které úspěšně vychovaly mnoho dětí, a slavily s nimi svátek.

Blahopřání maminkám se rozezněla všemi kouty země.

Hudební a taneční vystoupení Uměleckého souboru Mansude se konalo ve Velkém divadle východního Pchjongjangu a koncert Národního symfonického orchestru v divadle Moranbong.

Akrobatické vystoupení předvedli umělci Národního akrobatického souboru v Pchjongjangském cirkusovém divadle.

Před Velkým divadlem v Pchjongjangu a na náměstí Vítězného oblouku vystoupili umělci operního souboru Pchibada (Moře krve) a Národního souboru lidových umění.

Umělci a školáci z celé země vystoupili s blahopřáním a opěvovali láskyplnou péči a náklonnost velké matky.

Obchody se suvenýry, květinářství a další místa byla přeplněna dětmi, které si vybíraly blahopřání, krásné květiny a upomínkové předměty a přály svým maminkám, aby byly vždy šťastné a mladé.

Smíchem matek a potěšením jejich dětí překypovaly i základny kulturního a citového života v hlavním městě Pchjongjangu a dalších částech země.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

(Den matek je státním svátkem Korejské lidově demokratické republiky a slaví se 16. listopadu. Pozn. překl.)