Skip to content

60 let Ústřední zoologické zahrady

 

Pchjongjang, 29. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – Ústřední zoologická zahrada oslavila 60. výročí svého založení.

Ústřední zoologická zahrada je základnou národního bohatství pro kulturní a volnočasové aktivity, vybudovanou pro lid díky velkému úsilí velkého vůdce a velkého generála, a významným centrem přispívajícím ke vzdělávání školní mládeže a dětí a k zoologickým výzkumům.

 

Velký vůdce soudruh Kim Ir Sen navrhl plán vybudovat zoologickou zahradu světového standardu na úpatí hory Tesong. Navštívil její staveniště 30. dubna čučche 48 (1959), aby nastínil důležité úkoly a cesty a přeměnil ústřední zoo na hojně navštěvované kulturní a rekreační místo.

Velký vůdce soudruh Kim Čong Il Ústřední zoologickou zahradu několikrát navštívil, aby poskytl podrobné pokyny, a poslal spoustu vzácných zvířat, vozidla a vybavení pro potěšení lidu.

V průběhu posledních 60 let se Ústřední zoologická zahrada vyvinula v mimořádnou a oblíbenou základnu kulturních a volnočasových aktivit, vzdělávací základnu pro pracující, mládež a studenty.

Setkání k oslavě výročí jejího založení se konalo 29. dubna. Shromáždění se zúčastnil soudruh An Čong Su, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a funkcionáři a zaměstnanci Ústřední zoologické zahrady.

Ústřední zoo prošlo za 60 let od jejího založení více než 15 200 zvířat z nejméně 760 druhů, která dávají lidem optimismus a radost. Funkcionáři a zaměstnanci Ústřední zoo systematicky zvyšují počet darovaných i jiných zvířat z různých zemí jejich chovem na vědeckém základě. Vybudovali základnu pro produkci krmiv a vyvinuli různá aditiva a veterinární léčiva k zajištění dodávek krmiv, prevenci nemocí a léčbě zvířat na vědeckém a technickém základě tak, aby se prodloužil jejich život a zachovala se jejich prezentační hodnota. Také vytvořili spoustu vycpaných exemplářů a poslali je do Revoluční školy Mangjongde, Revoluční školy Kang Pan Sok, Pchjongjangského sirotčince, Pchjongjangské základní školy pro sirotky a dalších jednotek.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp