Skip to content

Šedesátiletá trojčata z Tedongu

 

V Koreji se narození trojčat považuje za zvláštní událost, ohlašující prosperitu země, a stát se o ně stará na vlastní zodpovědnost.

Pak Čung E, Pak Kjong E a Pak Čchang Su, trojčata žijící ve městě Tedongského kraje, provincie Jižní Pchjongan, letos oslavila své 60. narozeniny.

Když se narodila, jako první trojčata po ustavení svého rodného kraje, jejich rodiče, obyčejní pracující lidé, cítili štěstí v neštěstí, protože jejich matka Ho Hwak Sil nebyla v takové situaci, aby mohla v té době vychovávat dvě děti, tím spíše tři, kvůli zranění, které utrpěla během Vlastenecké osvobozenecké války (25. června 1950 – 27. července 1953). A byly to dny, kdy se korejský lid snažil položit základy socialismu poté, co podnikl poválečnou rekonstrukci, utahuje si opasky.

Po seznámení s jejich životními podmínkami stát zajistil, že se rodina přestěhovala do čtyřpokojového domu na útulném místě, největšího domu v kraji v té době. Peníze, výživné potraviny, léky a oblečení byly přiděleny trojčatům nejen po jejich narození, ale při různých příležitostech včetně jejich narozenin. A lékař, sestra a chůva byli pověřeni úkolem starat se výhradně o Ho a její trojčata.

Šťastný život trojčat, který začal po jejich narození, pokračoval v jejich dnech v mateřské škole, základní a střední škole, a dokonce i poté, kdy se vdaly a oženil po absolvování vysokoškolského studia.

Rodiče a trojčata obdrželi stříbrné dýky a zlaté prstýnky od státu v roce čučche 81 (1992), kdy stát zavedl systém udělování těchto ozdobných věcí trojčatům a jejich rodičům po celé zemi.

Ačkoli se trojčata stala babičkami a dědečkem, zájem státu o ně je tak živý jako ve dnech, kdy byli mladí.

Opečovávána náklonností a péčí státu, trojčata nyní plně projevují své schopnosti v dobrém zdravotním stavu v lidové moci, veřejně prospěšné službě a v útvarech veřejného stravování.

 

První narozeniny trojčat – čučche 48 (1959)

Trojčata a jejich rodiče dostali od státu stříbrné dýky a zlaté prstýnky v roce čučche 81 (1992)

První dcera, Pak Čung E, pracuje v zařízení veřejného stravování (druhá zprava).

Druhá dcera, Pak Kjong E, pracuje v oboru obchodu (uprostřed).

Třetí z trojčat, Pak Čchang Su, pracuje v útvaru lidosprávy (uprostřed).

 

Čche Kwang Ho, foto Hong Kwang Nam

časopis „Korea“ č. 751, 8 / čučche 107 (2018)