Skip to content

Dobrovolníci vstupují do Korejské lidové armády

 

Pchjongjang, 12. srpna čučche 106 (2017) (KCNA) – Mnoho pracující mládeže, vysokoškolských studentů a školáků vyšších středních škol v KLDR se dobrovolně přihlásilo, že vstoupí nebo se vrátí do Korejské lidové armády, po oznámení prohlášení vlády KLDR.
Funkcionáři Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže
se ujali vedení v povstání do posvátného boje spravedlnosti se svou vzrůstající nenávistí proti imperialistům USA, kteří otevřeně projevili zlý úmysl ublížit velitelství revoluce, nespokojeni s bezohledným porušováním svrchovanosti KLDR.

Zaměstnankyně pchjongjangské Přádelny Kim Čong Suk a dalších jednotek v celé zemi slíbily, že odhodlaně povstanou do posvátné války proti USA jako hrdinky, které statečně bojovaly v poslední Vlastenecké osvobozenecké válce.
Studenti Kim Ir Senovy univerzity, Kim Čchekovy technické univerzity, Kim Hjong Džikovy pedagogické univerzity a pchjongjangské Han Tok Suovy univerzity lehkého průmyslu jsou nyní naplněni pevnou vůlí obětavě chránit velitelství revoluce a dosáhnout konečného vítězství ve svaté válce proti USA.

 


Velké množství mládeže a studentů v provinciích Severní Pchjongan, Severní Hwanghe a Jižní Hamgjong také požádalo o vstoupení nebo znovuvstoupení do armády, pevně odhodláni porazit imperialisty USA zbraněmi Pektusanu.
Stovky tisíc studentů středních škol pro sirotky a vyšších středních škol po celé zemi, včetně střední školy pro sirotky v Čchongdžinu, Ri Čchol Minovy vyšší střední školy v centrálním okrsku Pchjongjangu, hrdinné vyšší střední školy v kraji Sukcčhon, slíbili jít na vojenské pozice pro obranu země.

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes – http://www.dprktoday.com