Skip to content

Projev velvyslance KLDR k 5. výročí úmrtí Kim Čong Ila

kim_pchjong_il_01Projev velvyslance Korejské lidově demokratické republiky soudruha Kim Pchjong Ila na pietním aktu k 5. výročí úmrtí věčného vůdce soudruha Kim Čong Ila

 

V blízké době si připomeneme 5. výročí úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila – věčného generálního tajemníka KSP.

Velký soudruh Kim Čong Il je věčný vůdce našeho lidu, který svou ideově-teoretickou činností a obrovskou revoluční praxí nahromadil nehynoucí a nesmrtelné zásluhy k vlasti, revoluci, epoše a historii.

Soudruh Kim Čong Il zformuloval revoluční ideje velkého soudruha Kim Il Sunga (Kim Ir Sena, pozn. red.) jako kimilsungismus  – ucelený systém idejí, teorií, metod čučche a upevnil a rozvíjel KSP jako stranu Kim Il Sunga, jejího zakladatele, v plném smyslu toho slova a úspěšně ho splnil.

Soudruh Kim Čong Il důrazně uskutečnil velké dílo pro věčný život velkého soudruha Kim Il Sunga.

V této době, kdy před korejskou revolucí stála otázka života i smrti kvůli nepřátelské politice a kampaním Spojených států amerických pro naši izolaci a blokování, vyhlásil soudruh Kim Čong Il známou politickou linii SONGUN. Díky jeho politice naše revoluce a socialistický režim byly pevně chráněny a vytvořeny trvalé a jisté základy pro budování socialistické velmoci.

Nyní naši vojáci a lid hluboce promýšlejí velké revoluční dějiny a nesmrtelné revoluční zásluhy našeho vůdce soudruha Kim Čong Ila a ctí ho jako věčného vůdce.

Dnes členové naší strany, vojáci a lid pod vedením velkého soudruha Kim Čong Una povstali v boj pro znovusjednocení rozdělené vlasti a vybudování socialistického státu.

Rád bych ještě jednou poděkoval Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a všem soudruhům a přátelům za organizování této pietní akce s námi a vyjadřuji přesvědčení, že i nadále nám budete poskytovat podporu a solidaritu spravedlivému dílu našeho lidu.