Skip to content

Představení mládeže k 71 letům Korejské lidové armády

Pchjongjang, 4. února čučche 108 (2019) (KCNA) – Představení Ústřední umělecké agitační brigády mládeže k oslavě 71. výročí založení Korejské lidové armády se konalo 4. února v Ústředním domě mládeže.

Představení bylo zahájeno pěveckými sbory „Zvítězíme pod praporem vrchního velitele“ a „Píseň Korejské lidové armády“. Uvedena byla řada vystoupení včetně ženského sóla a pěveckého sboru „Kantáta o maršálu Kim Ir Senovi„, kytarového souboru „Do rozhodné bitvy“ a písně a tance a souboru národních hudebních nástrojů „Arirang o jednotě armády a lidu“.

 

Účinkující opěvovali revoluční zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, kteří vytvořili epochální příklad budování revolučních ozbrojených sil a poskytli vojenskou záruku prosperity socialistické Koreje vynikající myšlenkou a vedením.

Na scéně byla uvedena také čísla jako báseň a vyprávění „Zařte na věčné časy, velké zásluhy v budování armády“, mužské sólo „Píseň ve výši“, sólo na harmoniku „Píseň vzpomínek“, sólo na bicí nástroje a sbor „Píseň pobřežního dělostřelectva“ a mužský kvartet a pangčchang (píseň mimo jeviště, pozn. překl.) „Naše státní vlajka“.

Mezi diváky byli funkcionáři svazu mládeže a mládež a studenti města Pchjongjangu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp