Skip to content

Hovorca ministerstva zahraničných vecí KĽDR k súčasnému vývoju vo Venezuele

Pchjongjang, 3. februára čučche 108 (2019) (KCNA) – Hovorca ministerstva zahraničných vecí Kórejskej ľudovodemokratickej republiky odpovedal na otázku KCNA z 3. februára o súčasnom vývoji vo Venezuele:

Vo Venezuele vznikla abnormálna situácia, keď predseda parlamentu vyhlásil výsledok prezidentských volieb konaných vlani v máji za neplatný a vyhlásil sa 23. januára za dočasného prezidenta.

Situácia vo Venezuele sa stáva zložitou medzinárodnou otázkou, o čom svedčí okrem iného aj zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN o venezuelskej otázke 26. januára.

Akýkoľvek pokus vonkajších síl odstrániť prezidenta, ktorý je legitímne zvolený podľa ústavy suverénneho štátu, je nepochybným zásahom do vnútorných záležitostí a nešťastným porušením medzinárodného práva.

Našou pevnou pozíciou je, aby sa venezuelská otázka riešila mierovým spôsobom v súlade s nezávislou vôľou a rozhodnutím vlády a obyvateľov Venezuely.

Ľudia z celého sveta, ktorí sa usilujú o spravodlivosť a mier, budú vždy stáť na strane vlády a občanov Venezuely za zachovanie ich suverenity a stability.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp