Skip to content

Prohlášení Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan k 71. výročí založení Korejské lidové armády

Praha, 5. února čučche 108 (2019) – V těchto dnech si společně s korejskými soudruhy a přáteli připomínáme památné datum 8. 2. 1948, kdy velký vůdce soudruh Kim Ir Sen rozvinul Korejskou lidovou revoluční armádu v pravidelné ozbrojené síly a založil tak slavnou Korejskou lidovou armádu. Připomínáme si tedy již 71. výročí jejího vzniku a spolu s tím její nehynoucí zásluhy o ubránění samostatnosti země i míru na celém Korejském poloostrově.

 

Formování Korejské lidové armády na principech kimirsenismu-kimčongilismu, a to, že je skutečnou armádou Korejské strany práce, z ní vytvořilo mohutnou a bdělou sílu schopnou porazit jakéhokoliv nepřítele a ubránit samostatnost krásné korejské vlasti. Svým rozvojem plně prokazuje svoji neporazitelnou sílu armády socialistické KLDR. Soustřeďuje svoje úsilí na zdokonalení příprav na možnou válku, zaměřuje k tomu promyšleně výcvik mužstva i znalosti a schopnosti velitelů.

Pod moudrým vedením nejvyššího vůdce maršála Kim Čong Una je Korejská lidová armáda pevným a důstojným ochráncem existence socialistického státu a zárukou zachování míru na Korejském poloostrově i ve světě. Účelně se tak podílí na zajištění historicky nebývalé změně bilaterálních vztahů KLDR s USA a jižní Koreou.

K tomuto slavnému výročí Korejské lidové armády posílají členové Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan všem příslušníkům KLA i korejskému lidu upřímné přátelské a socialistické pozdravy!

 

 

V Praze dne 5. 2. 2019

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan

Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche