Skip to content

Oslavy 72 let Korejské strany práce

Pchjongjang, 10. října čučche 106 (2017) (KCNA) – Vedoucí představitelé strany a státu a funkcionáři vlády, organizací pracujícího lidu, ministerstev a národních institucí navštívili v úterý Muzeum založení strany u příležitosti 72. výročí založení Korejské strany práce.
Návštěvníci prošli různá místa muzea spojená s revolučními dějinami velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, který skvěle uskutečnil historickou věc založení Korejské strany práce.
Také si prohlédli dům, kde velký vůdce pobýval spolu s protijaponskými revolučními bojovníky po návratu domů a bazén a Památník založení strany.

 

 

Pchjongjang, 11. října (KCNA) – Umělecké představení „Píseň velké matce straně“ se v úterý uskutečnilo ve Velkém divadle východního Pchjongjangu u příležitosti 72. výročí založení Korejské strany práce (KSP).
Mezi diváky byl soudruh Čche Rjong He, člen prezídia Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP a další vedoucí straničtí, státní a armádní funkcionáři, předseda spřátelené strany, úředníci orgánů strany a ozbrojených složek, organizací pracujících, ministerstev, národních institucí a organizací a průmyslových podniků v Pchjongjangu a pracovní inovátoři a zahraniční Korejci.
Na pozvání byli přítomni zástupci diplomatických sborů a zástupci mezinárodních organizací a vojenští přidělenci zahraničních velvyslanectví, jejich choti a další zahraniční hosté.

Na jevišti byly představeny sbory „Narozeniny matky“ a „Ať žije Korejská strana práce“, smíšený kvartet „Zpíváme o straně“ a další pestrá čísla.

Vystupující umělci představovali velikost KSP, která vychovala všechen lid jako pány revoluce a tvůrce zásluh, zaznamenávajíc pouze vítězství po více než 70 let.

 

Čangsenapový duet a kajagumový sbor (tradiční korejské hudební nástroje, pozn. překl.) „Moře jablek na úpatí průsmyku Čchol“ a další čísla, které odrážejí nadšení a optimismus korejského lidu při budování socialistického ráje pro lid vlastním úsilím, oživily atmosféru představení.

V ženském sextetu a sboru „Nemůžeme žít bez Vás“ a sboru „Píseň pokroku socialismu“ umělci vyzpívali velmi silného ducha a vůli armády a lidu KLDR dynamicky postupujících ke konečnému vítězství věci socialismu, sdílejíce svůj osud s KSP.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp