Skip to content

Oslavy 20. výročí Mezinárodního výboru her bojových umění

Pchjongjang, 18. září čučche 108 (2019) (KCNA) – 18. září v Paláci tchekwondo (Taekwon-Do) proběhla demonstrace bojových umění u příležitosti 20. výročí založení Mezinárodního výboru her bojových umění (IMAGC).

Účastnily se předváděcí skupiny Korejského výboru tchekwondo, Vietnamského fóra tradičních bojových umění a Finské konfederace džiu-džitsu.

 

Mezi diváky byl předseda IMAGC a prezident Mezinárodní federace tchekwondo Ri Jong Son, členové výkonného výboru IMAGC, členové IMAGC, zahraniční delegáti bojových umění, diplomatičtí vyslanci a zástupci zastupitelských úřadů mezinárodních organizací v KLDR a mládež a studenti z Pchjongjangu.

Vystupující dobře ukázali individualitu národních bojových umění příslušných zemí prostřednictvím různých technik v kombinaci útoku s obranou a s vysokou fyzickou zdatností.

Publikum ocenilo korektní a energická bojová umění za různých okolností a v různých pozicích.

Toho dne byla na počest účastníků oslav 20. výročí založení IMAGC pořádána recepce.

 

18. září se v Pchjongjangu konalo slavnostní zapálení pochodně 8. mezinárodní soutěže bojových umění.

Pochodeň zapálená v kotli u Paláce tchekwondo v ulic Čchončchun zažehne kotel při slavnostním zahájení 8. mezinárodní soutěže bojových umění, která bude zahájena v listopadu letošního roku v Itálii.

Slavnostního obřadu se zúčastnil předseda Mezinárodního výboru her bojových umění a prezident Mezinárodní federace tchekwondo Ri Jong Son, členové výkonného výboru a další členové IMAGC, zástupce organizačního výboru 8. mezinárodní soutěže bojových umění, zástupci bojových umění z různých zemí, předseda Korejské federace bojových umění a předseda Korejského výboru tchekwondo Kim Kjong Ho, tchekwondisté a mládež a studenti z Pchjongjangu.

Byly předneseny projevy. Předseda Ri Jong Son předal sportovcům pochodeň, určenou pro zahájení soutěže.

Nosiči pochodně poté proběhli ulicí Čchončchun.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp