Skip to content

Soudruh Pak Pong Džu se seznámil se situací JZD v Pchjongjangu

Pchjongjang, 18. září čučche 108 (2019) (KCNA) – Člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a místopředseda Ústředního výboru KSP soudruh Pak Pong Džu se na místě seznámil se situací jednotných zemědělských družstev v Pchjongjangu.

Funkcionáři a rolníci JZD Namsa v obvodě Rangnang a zelinářského JZD Songsin v obvodě Sadong připravují záruku bohaté sklizně i za nepříznivých povětrnostních podmínek aktivním zaváděním metod vědeckého zemědělství.

Soudruh Pak Pong Džu se obeznámil s perspektivami sklizně v oblastech, kde byla zavedena metoda urychlení a zlepšení rýže, a zdůraznil, že funkcionáři by měli mít na paměti, že vědecké zemědělství je klíčem ke zvýšení produkce zrna, a letošní zemědělské práce úspěšně završit úspěšným zavedením pokročilých zemědělských postupů.

Rovněž diskutoval o praktických opatřeních pro důsledné zavedení zavlažovacího a drenážního systému v souladu s praktickým potvrzením nadřazenosti metody urychlení a zlepšení ráže zvýšením technické úrovně zemědělství a rozšiřováním pěstební plochy ve velkém měřítku.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp