Skip to content

Anekdoty zo života Kim Čong Ila: Dokonca aj počasie uznáva veľkého človeka

Počas návštevy Číny v júni 1983 šiel súdruh Kim Čong Il do Šanghaja. Obvykle v Šanghaji prší v lete každé tri dni; po daždi znova praží slnko a začne byť dusno. Niekoľko dní predtým pršalo bez prestania, čo bolo navyše sprevádzané tajfúnom. Avšak pár hodín pred príchodom súdruha Kim Čong Ila prestalo pršať a vyšlo slnko – hoci nebolo tak horúco ako obvykle. Počas celého jeho pobytu v Šanghaji vydržalo dobré počasie.

Čching-tao, ktoré mal navštíviť po Šanghaji, bolo dosť hmlisto, ale pred jeho príchodom sa hmla nečakane rozplynula. Miestni ľudia povedali, že aj počasie uznáva veľkého muža.

V máji 2010, počas ďalšej návštevy Číny, išiel do Tiencinu. Deň pred jeho príchodom začalo pršať. Ale vo chvíli ako jeho vlak vtiahol do tiencinskej železničnej stanice, prestalo v centre mesta pršať. Napriek tomu dážď pokračoval v oblasti prístavu Tiencin. Súdruh Kim Čong Il mal naplánovanú návštevu prístavu. Preto čínska strana navrhla, aby tam išiel autom. V budove riaditeľstva prístavu bol súdruh Kim Čong Il oboznámený s históriou prístavu, jeho výstavbou a vyhliadkami. V momente, ako sa chystal vyjsť na promenádu, dážď ustal.

Čínski funkcionári, ktorí ho sprevádzali, boli prekvapení a tiež to pokladali za šťastie, že nemusí vidieť pobrežie len z auta.
Trvalo mu asi 40 minút, kým si prezrel obe prístaviská. Medzitým dážď pokračoval nad morom, ale nie na trase súdruha Kim Čong Ila. Avšak neskôr, keď súdruh Kim Čong Il skončil prehliadku prístavu a vrátil sa do svojho auta, začalo znova pršať.

Číňania, ktorí boli svedkami toho všetkého, to nazvali jedinečným fenoménom, ktorý možno vysvetliť len ako zázrak z neba. „Kórejský vodca Kim Čong Il,“ povedali, „je skutočne muž zoslaný z nebies.“