Skip to content

Kim Čong Un poblahopřál k 70 letům Revoluční škole Mangjongde

Pchjongjang, 13. října čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, poblahopřál Revoluční škole Mangjongde k 70. výročí jejího založení.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce byl přivítán armádním generálmajorem O Rjong Tekem, rektorem školy, a dalšími vedoucími funkcionáři školy.
Vzdal ve škole čest sochám velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.
Měl fotografické setkání s učiteli a studenty školy a poblahopřál jim k 70. výročí založení.
Vyjadřoval očekávání a přesvědčení, že učitelé a studenti školy ponesou i v budoucnu rozhodně vpřed dědictví Mangjongde a vždy budou hrát hlavní roli v posvátném boji za dosažení konečného vítězství věci socialismu.
Prošel nově vybudovaným revolučním muzeem, několika posluchárnami, komplexní tělocvičnou a bazénem, s moderním vzdělávacím prostředím a vědeckým a výukovým vybavením pod záštitou strany. Podrobně se seznámil s konstrukcí a vzděláváním.


Velice chválil Revoluční školu Mangjongde, která byla postavena a posílena péčí neskonale velkých osob, zachovala a proslavila povahu a charakter jako škola velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila, vycvičila řadu pevných a spolehlivých kádrů bezmezně věrných straně a revoluci, a zaznamenala tak hrdou cestu v dějinách cesty vpřed věci revoluce za posledních 70 let.
Poznamenal, že absolventi školy, kteří vyrůstají, pijíce vodu a dýchajíce vzduch Mangjongde, úspěšně plní své poslání a povinnost jako pilíře a jádra revoluce v konfrontaci s imperialismem a USA a na každém pracovišti pro budování mocného socialistického národa.
Zdůrazniv potřebu učinit nový pokrok v práci na školení studentů do revolučních talentů, kteří získají mnohostranné znalosti v souladu s posláním a povinností jader školení a páteřních sil, kteří zdědí linii revoluce čučche, nastolil úkoly, které poslouží jako směrnice pro vzdělávání, řízení a fungování školy.
Doprovázel ho soudruh Čche Rjong He, člen předsednictva Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP, a soudruzi Ri Il Hwan, Kim Jong Su, Kim Jo Čong a Čo Jong Won, vedoucí funkcionáři ÚV KSP.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp