Skip to content

Společnost Pektusan rozhodně odsuzuje nehorázné výroky prezidenta ČR

Praha, 14. října čučche 106 (2017) – Společnost česko-korejského přátelství Pektusan ostře odsuzuje výrok prezidenta České republiky Ing. Miloše Zemana z televizní stanice TV Barrandov ze dne 12. října 2017, kde navázal na své dřívější urážky této země a uvedl, že trvá na tom, že „řešením její situace“ by mohlo být „komando, které by zabilo Kim Čong Una“.

Výzva hlavy státu k likvidaci nejvyššího státního představitele země, která je členským státem OSN a ČR s ní udržuje diplomatické vztahy, odporuje všem pravidlům mezinárodní politiky a je neomluvitelnou urážkou nejen Korejské lidově demokratické republiky, ale i České republiky, která před světem dokazuje, že její hlavou je neomluvitelný hulvát, podporující terorismus. Zemanův přístup svědčí o tom, že „svoboda a demokracie“ v rukou buržoazních politiků je pouhým fíkovým listem, zatímco v praxi jim nejsou cizí k potlačení revolučního hnutí žádné nelegitimní prostředky včetně spiknutí a vražd, odporující dokonce jejich vlastnímu právnímu řádu.

Korejská lidově demokratická republika je na rozdíl od České republiky skutečně suverénním státem, zajišťuje na rozdíl od ČR svým občanům sociální zabezpečení a smysluplný šťastný život, a její nejvyšší vůdce maršál Kim Čong Un se opírá o takovou podporu lidu, jakou mu Miloš Zeman i všichni ostatní buržoazní politici mohou jen závidět.

 

Společnost česko-korejského přátelství Pektusan,

14. 10. čučche 106 (2017)