Skip to content

Kim Čong Un zkontroloval obranný oddíl na ostrůvku Čangče a hrdinný obranný oddíl na ostrůvku Mu

Pchjongjang, 5. května čučche 106 (2017) (KCNA) – Nejvyšší velitel Korejské lidové armády vážený soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti KLDR, zkontroloval obranný oddíl ostrůvku Čangče a hrdinný obranný oddíl ostrůvku Mu, ležící v nejjižnější části vod z jihozápadní strany.

MM00255661

 

Doprovázeli ho vicemaršál KLA soudruh Hwang Pjong So, ředitel Generálního politického byra KLA, generálmajor soudruh So Hong Čchan, první místopředseda lidových ozbrojených sil, armádní generál soudruh Pak Čong Čchon, ředitel dělostřeleckého byra KLA, armádní generál soudruh Ri Song Guk, velitel 4. sboru KLA, armádní generálplukovník soudruh Ri Jong Čchol, politický komisař sboru a soudruzi O Il Čong a Čo Jong Won, kteří jsou vyššími funkcionáři Ústředního výboru KSP.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se podíval z pozorovacího stanoviště obranného oddílu na ostrově Čangče na ostrov Jonphjong (na okupovaném jihokorejském území, pozn. překl.).

Poté, co obdržel od ředitele dělostřeleckého byra soudruha Pak Čong Čchona zprávu o nedávných manévrech nepřátelského velitelství pro obranu severozápadních ostrovů jihokorejské loutkové armády a seznámil se se situací opevněné jednotky na ostrově Jonphjong, přezkoumal plán na střelbu nově zorganizovaných sil na cíle nepřítele.

 

MM00255650 MM00255652

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že elitní dělostřelecká skupina KLA, která obhajuje jihozápadní frontu, by měla být velice ostražitá, aby po rozkazu přerazila páteř nepřítele.

Procházeje střelnou zónou a úkryty pro zbraně, vážený soudruh nejvyšší vůdce se seznámil s bojovou připraveností.

Při pohledu na nově postavenou místnost pro přeměnu mořské vody na čerstvou vodu se vážený soudruh nejvyšší vůdce seznámil s výrobou a dodávkou čerstvé vody.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce obešel kasárna, jídelnu a nově postavené zeleninové skleníky a stáje.

 

MM00255653 MM00255654

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se vyfotografoval se sloužícím personálem a rodinami důstojníků obranného oddílu na ostrůvku Čangče.

Poté zkontroloval hrdinnou obrannou jednotku na ostrůvku Mu.

Obchůzkou pozorovacího stanoviště, úkrytu střelné zbraně a palebného postavení č. 1, držícího titul Hrdiny KLDR, se seznámil s bojovou pohotovostí.

 

MM00255655 MM00255656

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že hrdinný obranný oddíl ostrůvku Mu rozbil bezohledné a provokativní ostřelování jihokorejských loutek nemilosrdnou sprchou střel, když obrátil ostrov Jonphjong v ohnivé moře, a tak ukázal ducha dělostřelectva KLA před nepřítelem.

Ostrov Jonphjong byl nejvíce potěšující bitvou po příměří a úloha sloužících příslušníků obranné jednotky ostrůvku Mu je vynikající vojenskou službou, která se předávala generacím spolu s dějinami Korejské strany práce, řekl vážený soudruh nejvyšší vůdce a dodal, že branci by měli neustále pokračovat ve štafetě chvályhodných výkonů a znovu demonstrovat odhodlání hrdinného oddílu v budoucí bitvě.

 

MM00255657 MM00255658

 

Poté, co vážený soudruh nejvyšší vůdce obdržel zprávu, že dělo č. 1 obranného oddílu zvítězilo v soutěži dělostřelců, která se konala v březnu minulého roku, povzbudil sloužící posádku zbraně, aby se ujala vedení v celé armádě, a poté s nimi pózoval pro snímek s hrdinným dělem v pozadí.

Když vstoupil do nově postavené místnosti pro přeměnu mořské vody na čerstvou vodu v obranném oddíle na ostrůvku Mu, osobně se napil vody.

Procházeje kasárna, školicí místnost, umývárny atd., pečlivě se staral o členy služby.

Měl fotografickou schůzku s vojáky a rodinami důstojníků hrdinného obranného oddílu ostrůvku Mu.

 

MM00255659 MM00255660

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že je velmi spokojen s bojovou připraveností a životem vojáků obou obranných jednotek, a dodal, že se přesvědčil, že všechny bojové pozice jsou plně připraveny k boji a nasazení do akce.

Velice ho potěšilo, že otázka pitné vody pro vojáky na těchto ostrůvcích byla zcela vyřešena.

Povinnost obou obranných oddílů je velmi důležitá, řekl, přičemž dal pokyny pro dovršení bojové připravenosti obranných oddílů.

 

MM00255651

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp