Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl zkušební palbu nového typu mezikontinentální balistické rakety

 

Pchjongjang 19. listopadu čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky soudruh Kim Čong Un na místě vedl zkušební palbu  nového typu mezikontinentální balistické rakety.

Se soudruhem Kim Čong Unem sledovaly zkušební palbu vedoucí kádry Ústředního výboru KSP, mezi nimi soudruzi Čo Jong Won, Ri Il Hwan, Čon Hjon Čchol, Ri Čchung Gil a Kim Čong Sik.

Na místě odpálení se soudruh Kim Čong Un setkal s generálplukovníkem Čang Čchang Ha a vedoucími kádry oblasti obranného výzkumu a veliteli Roty rudého praporu.

 

 

Byl proveden zkušební start nového typu mezikontinentální balistické rakety za účelem prověření spolehlivosti zbraňového systému a přesnosti jeho činnosti.

Nový typ mezikontinentální balistické rakety Hwasongpcho-17, vypuštěný na mezinárodním letišti v Pchjongjangu, letěl 4 135 sekund, měl dolet 998 km a maximální výšku 6 040,9 km. Raketa zasáhla zamýšlenou vodní plochu na otevřeném moři Východního moře Koreje.

Výsledky zkušebního startu jednoznačně potvrdily spolehlivost důležitého nového typu systému strategických zbraní, který bude reprezentovat strategické síly našeho státu, a silný bojový výkon jako nejsilnější strategická zbraň na světě.

Vážený soudruh Kim Čong Un povzbudivě k úspěchu zkušebního odpálení řekl, že znovu potvrdilo, že naše jaderné ozbrojené síly zajistily další spolehlivou a maximální kapacitu k potlačení jakékoli jaderné hrozby.

Všichni funkcionáři a vědci v sektoru obranné vědy a bojovníci jednotek strategických jaderných zbraní složili pevnou přísahu, že budou absolutními obdivovateli a skutečně věrnými vojáky váženého soudruha Kim Čong Una, který se vypravil na místo historické zkušební palby strategických zbraní, která je zásadním milníkem v posílení jaderných sil republiky, aby spolu se svou milovanou dcerou a manželkou osobně vedl celý průběh zkušební palby a horlivě povzbudil vědce a vojáky, dodal jim stonásobnou sílu a odvahu na cestě posilování státních jaderných strategických sil a ukázal cestu věčného vítězství. Upevnili své odhodlání urychlit budování našich mocných strategických sil i v budoucnu a navždy pevně třímat jaderné zbraně na obranu strany a revoluce, vlasti a lidu.
 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp