Skip to content

Velkolepé oslavy 74 let KLDR

 

Pchjongjang 9. září čučche 111 (2022) (KCNA) – 8. září večer se v Pchjongjangu na úpatí historického vrchu Mansude, kde majestátně stojí bronzové sochy velkých soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila, průkopníků a vůdců budování socialistického státu, konaly slavnostní akce na počest 74. výročí založení republiky.

Slavnostních akcí se zúčastnil generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un.

Rozlehlé místo pro slavnostní události, mimořádně upravené na území mezi Palácem shromáždění Mansude a Lidovým divadlem, bylo plné obyvatel hlavního města všech vrstev, mládeže a studentů, kteří se sešli, aby si připomněli narozeniny našeho velkého státu.

Mistrovský seskok výsadkářů a suverénní let bojových perutí báječně zahájily slavnostní akce.

Za uvítacího pochodu vešli na místo oslav vážený soudruh Kim Čong Un a jeho manželka Ri Sol Džu.

Před Palácem shromáždění Mansude, který byl postaven v centru hlavního města jako monumentální památník éry Strany práce, začal slavnostní koncert.

Soudruh Kim Čong Un vyjádřil velkou spokojenost s úspěchem koncertu, osobně vystoupil na pódium, poblahopřál účinkujícím a nechal se s nimi na paměť vyfotografovat.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp