Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN u příležitosti dne největšího národního smutku navštívil Palác slunce Kumsusan


 
Pchjongjang 8. července čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un spolu s účastníky speciálního semináře pro funkcionáře v sektoru vedení stranického života organizačních oddělení výborů strany různých úrovní Korejské strany práce u příležitosti dne největšího národního smutku navštívil Palác slunce Kumsusan.

Doprovázel ho člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce, tajemník pro organizační záležitosti ÚV strany soudruh Čo Jong Won a člen politbyra ÚV KSP, tajemník ÚV strany soudruh Ri Il Hwan.

Soudruh generální tajemník navštívil sály nesmrtelnosti, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, a hluboce se poklonil s přáním nesmrtelnosti velkému vůdci a velkému generálovi, kteří rozvinuli KSP v mocnou revoluční stranu čučche a položili věčný ideologický a organizační základ, který naší straně umožňuje stále vítězit.

Všichni účastníci složili pevnou přísahu, že si v hloubi srdce zachovají nejvyšší důvěru velkého soudruha Kim Čong Una a udělenou poctu, splní bojovou misi a klíčovou roli funkcionářů oddělení strany vykonávajících funkci srdce a nervové soustavy strany na cestě historického boje za dosažení nového bodu obratu v posilování celé strany, a tím aktivně přispějí k posílení a rozvoji naší strany v mocnou vedoucí politickou organizaci, kde nedílně vládnou revoluční myšlenky soudruha Kim Čong Una.
 

 

Uctění památky velkých vůdců po celé zemi

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

Korea dnes – Čosonui onul, https://dprktoday.com

 

(8. července uplynulo 28 let od úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena /15. 4. 1912 – 8. 7. 1994/ – tento den je dnem státního smutku Korejské lidově demokratické republiky. Pozn. překl.)