Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN navštívil Státní mimořádné protiepidemické velitelství

 
Pchjongjang 13. května čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un navštívil 12. května Státní mimořádné protiepidemické velitelství.

Doprovázeli ho členové prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce soudruzi Čo Jong Won a Pak Čong Čchon.

Na místě ho uvítali funkcionáři Státního mimořádného protiepidemického velitelství.

Soudruh Kim Čong Un při návštěvě pracovišť velitelství prověřil protiepidemickou situaci jeden den po přechodu státní protiepidemické práce na maximální nouzový protiepidemický systém v reakci na současnou protiepidemickou krizi a seznámil se situací se šířením COVID-19 v zemi.

Horečka, jejíž příčinu se nepodařilo identifikovat, se od konce dubna rychle šíří po celé republice, v krátké době bylo evidováno více než 350 tisíc pacientů s vysokou horečkou, z nichž se vyléčilo více než 162 200 lidí. Jen 12. května bylo celorepublikově zaznamenáno více než 18 tisíc pacientů s vysokou horečkou. K dnešnímu dni je více než 187 800 lidí v izolaci a zemřelo 6 lidí (z toho u jednoho člověka byla diagnostikována varianta koronaviru omikron BA.2).

Soudruh generální tajemník kritizoval, že současné a vícenásobné šíření horečky z hlavního města ukazuje, že v protiepidemickém systému, který jsme již zavedli, jsou nedostatky. Zopakoval, že je důležité pracovat na zajištění toho, aby všechny provincie, města a okresy země uzavřely své oblasti, poskytly obyvatelům veškeré pohodlí a uzamkly jednotky práce, výroby a bydlení, aby se omezilo šíření zhoubného viru.

Oblasti zdravotnictví a mimořádné protiepidemické prevence by měly pečlivě sledovat charakteristiky průběhu onemocnění pacientů s vysokou horečkou, zavést bleskurychle používání vědeckých léčebných metod a taktiky založených na odborných pokynech a dále posílit opatření státu k poskytování léků.

Soudruh generální tajemník uvedl, že je nutné zastavit šíření zhoubné pandemie přísným dodržováním mimořádných protiepidemických pravidel a zahájit ofenzívní politickou propagandu tak, aby lid přesně chápal nouzová opatření státu a projevoval vysoké sebevědomí při jejich realizaci.

Soudruh generální tajemník řekl, že naléhavé zvrácení současné zdravotní krize, obnovení protiepidemické stability a ochrana zdraví a blahobytu našeho lidu jsou nejdůležitějšími výzvami a největšími úkoly, kterým naše strana čelí, a zdůraznil rozhodnutí, vůli a taktické a strategické pokyny Ústředního výboru strany k vedení protiepidemické války k vítězství.

Soudruh generální tajemník vyjádřil naději a přesvědčení, že pracovníci Státního mimořádného protiepidemického velitelství, hluboce si vědomi vážného poslání a povinností svěřených stranou a revolucí, s odvahou a pílí zcela potlačí a vymýtí zdroj šíření zhoubné pandemie a ujmou se vedení v průlomu vítězství v protiepidemické válce, jak to vyžaduje duch 8. zasedání politbyra 8. Ústředního výboru Korejské strany práce.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

Korejská ústřední televize – https://youtu.be/6l9rQXsIzGY