Skip to content

Z oslav 74 let Korejské lidové armády

Pchjongjang 9. února čučche 111 (2022) (KCNA) – U příležitosti Dne založení armády položili příslušníci lidové armády, pracující, studenti a žáci koše květin k bronzovým sochám velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila v různých částech země.

Vojáci lidové armády a lid z různých míst také navštívili bronzové sochy a mozaiky se slunečně usměvavými portréty velkého vůdce a velkého generála a vyjádřili jim hlubokou úctu.

 

 
U příležitosti Dne založení armády funkcionáři ozbrojených sil, mezi nimi soudruzi Ri Jong Gil, Kwon Jong Džin, Rim Kwang Il, Čong Kjong Tchek a Ri Tche Sop, navštívili Palác slunce Kumsusan, nejvyšší svatyni čučche.

V sálech nesmrtelnosti, kde leží velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il ve své životní podobě, se poklonili velkému vůdci a velkému generálovi.

 

 
U příležitosti 74. výročí založení Korejské lidové armády se 7. února uskutečnila setkání organizací pracujícího lidu s válečnými veterány a Hrdiny KLDR.

Na shromážděních zazněly projevy odhodlání.
 

 
7. února se v Sále žen konal koncert Ústřední umělecké agitační brigády Svazu žen na počest 74. výročí založení Korejské lidové armády „Navždy pokračujme v tradici vítězství s revolučním duchem Pektu.“
 

 
U příležitosti 74. výročí založení Korejské lidové armády se 8. února na různých místech konaly taneční slavnosti mládeže a studentstva.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp