Skip to content

Celá země významně oslavila Den matek

Pchjongjang 17. listopadu čučche 110 (2021) (KCNA) – Celá země významně oslavila Den matek. Lid navštívil Palác slunce Kumsusan, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il, a vyjádřil jim hlubokou úctu.

Mnoho lidí navštívilo bronzové sochy velkého vůdce a velkého generála a mozaiky slunečně usměvavých velikánů na různých místech země včetně vrchu Mansude, položili k nim květiny a poklonili se jim.
 

 
V celé zemi vládla radost žen, žijících hodnotným životem jako květiny společnosti a kolektivu, a probíhaly gratulace ke Dni matek.

Vojáci lidové armády, spolehlivě bránící základny podél celé obranné linie vlasti, a mladí muži a ženy ve velkolepém boji za nový rozvoj budování socialismu, zasílali svým matkám blahopřání.

V květinářstvích a kioscích na různých místech vybírala mládež a studenti krásné květiny pro matky, které vychovaly své děti s bezmeznou láskou, péčí a nekonečnou prací.

Na oslavu Dne matek se v Pchjongjangu i v regionech konala různá blahopřejná vystoupení, umocňující radost ze svátku. Velké divadlo Východního Pchjongjangu hostilo hudebně-taneční představení uměleckého souboru Mansude, divadlo Moranbong koncert Státního symfonického orchestru a Umělecké divadlo Ponghwa hudební a taneční představení Státního souboru lidových umění. Pchjongjangské velké divadlo uvedlo operu „Věční vítězové“.

Pchjongjangské cirkusové divadlo a kouzelnické divadlo Státního cirkusu pořádaly společné cirkusové a kouzelnické představení „Tajemné zázraky“, které potěšilo obyvatele hlavního města oslavující Den matek. Umělci v provinciích také předvedli mimořádná vystoupení.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes – Čosonui onul, https://dprktoday.com