Skip to content

Oslavy 76. výročí osvobození Koreje

Pchjongjang 16. srpna čučche 110 (2021) (KCNA) – Všechen lid země oslavil 76. výročí osvobození vlasti.

15. srpna zaslal generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un věnec k Památníku osvobození u příležitosti 76. výročí národního osvobození.
 

 
Před památníkem stála čestná stráž Korejské lidové armády. Jménem váženého soudruha Kim Čong Una položil věnec člen politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník strany soudruh Ri Il Hwan.

Účastníci uctili minutou ticha památku padlých sovětských vojáků, kteří se vznešenou internacionální povinností obětovali své cenné životy ve svaté válce za osvobození Koreje.

U příležitosti Dne osvobození vlasti mnoho lidí navštívilo Palác slunce Kumsusan, nejvyšší svatyni čučche, kde leží ve své životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il. Dojatě vzpomínali na zásluhy nepřekonatelného vlastence a vynikajícího velikána, který v osvobozené rodné zemi vybudoval novou zemi, kde je pánem lid.

Pracující lid, sloužící mužstvo lidové armády, studenti a školáci navštívili bronzové sochy velkého vůdce a velkého generála v různých částech země, včetně vrchu Mansude, a portréty slunečně usměvavých velkých vůdců, a položili k nim květinové koše, kytice a květiny.

Návštěvníci Vítězného oblouku projevovali bezmeznou úctu k velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi, který vytvořil světový historický příklad boje za národní osvobození v koloniích.

Pracující lid, vojáci lidové armády, studenti a školáci navštívili hřbitov hrdinů revoluce na hoře Tesongsan a poklonili se jim.

V ulicích hlavního města a na hlavních místech regionů byly vyvěšeny vlajky republiky a výroční plakáty. V takové sváteční slavnostní atmosféře v různých divadlech proběhla slavnostní představení. Velké divadlo východního Pchjongjangu hostilo hudební a taneční představení uměleckého souboru Mansude, divadlo Moranbong uspořádalo koncert Státního symfonického orchestru a Pchjongjangské cirkusové divadlo společné cirkusové představení.

V různých částech hlavního města pořádaly ústřední umělecké organizace a putovní umělecké agitační brigády představení pod širým nebem a zvyšovaly tak slavnostní atmosféru. Na různých místech se konala slavnostní představení provinčních uměleckých skupin.

Na různých místech se uskutečnily taneční oslavy mládeže a studentstva na počest 76. výročí osvobození vlasti.

13. srpna se u příležitosti výročí v Sále žen konal koncert Ústředního umělecké agitační brigády svazu žen.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp