Skip to content

KLDR oslavila 111. Mezinárodní den žen

Pchjongjang 9. března čučche 110 (2021) (KCNA) – U příležitosti 111. Mezinárodního dne žen 8. března byla celá země naplněna úctou a srdečností k ženám, které dodávají krásnou vůni velké harmonické socialistické rodině, a byla jim věnována blahopřání.

Neustálý proud návštěvníků směřoval do Paláce slunce Kumsusan, nejposvátnějšího chrámu čučche, kde leží v životní podobě velký vůdce soudruh Kim Ir Sen a velký vůdce soudruh Kim Čong Il. Lid navštívil sochy velkých vůdců a jejich slunečně usměvavé portréty na Mansude v Pchjongjangu a dalších místech, aby před nimi položil květinové koše, kytice a květiny.

 

 

V divadlech a na pódiích pod širým nebem v Pchjongjangu a provinciích se konala řada blahopřejných představení. Státní symfonický orchestr vystoupil v divadle Moranbong, umělecký soubor Mansude ve Velkém divadle východního Pchjongjangu, operní soubor Pchibada v Pchjongjangském velkém divadle, Státní lidový umělecký soubor v uměleckém divadle Ponghwa, Státní divadelní soubor v Národním divadle, Ústřední agitační umělecká brigáda svazu žen v Sále žen a Státní cirkus v Pchjongjangském cirkusovém divadle.

Diváky okouzlila lehká hudba odrážející radost žen, které jsou uznávány jako květiny země a pýcha doby, a k jejich obdivu byla provedena krasobruslařská a kouzelnická vystoupení doprovázená fascinujícími světelnými efekty.

Všechny umělecké agitační brigády předvedly vystoupení pod širým nebem, aby ozdobily slavnostní náladu.

Mezitím funkcionáři každé provincie, okresu, instituce, továrny, podniku a družstva srdečně poblahopřáli příkladným pracujícím ženám, včetně novátorek, vědkyň a učitelek k jejich svátku.

Sítě služeb veřejného stravování po celé zemi poskytovaly sváteční služby ženám.

V rodinách manželé a děti blahopřáli manželkám a matkám, které nezištně, oddaně slouží společnosti, kolektivu a rodině, a obdarovávali je blahopřáními a krásnými květinami. Každá domácnost byla plná šťastného smíchu.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp