Skip to content

Na všech úrovních se zintenzivňuje práce na potlačení smrtící pandemie

Pchjongjang, 3. ledna čučche 110 (2021) (KCNA) – I v novém roce se zintenzivňuje nouzová protiepidemická práce za účelem důsledného potlačení pronikání a šíření smrtící pandemie.

V ústřední mimořádné protiepidemické oblasti jsou přijímána aktivní opatření ke zintenzivnění pohotovostní protiepidemické činnosti v situaci, kdy v zimě celosvětově roste počet nakažených osob. V souvislosti s nástupem velmi chladného počasí se pečlivě provádějí práce k zajištění tepla na protiepidemických stanovištích a udržení dezinfekčních zařízení v teple. Kontrolní a karanténní stanice odpovědně provádějí lékařské prohlídky a dezinfekci osob manipulujících se zásobami a zároveň je vyzývají k přísnému dodržování protiepidemických požadavků a pravidel.

Orgány veřejného zdraví posilují hygienickou propagandu ohledně potlačení „COVID-19“ mezi hospitalizovanými pacienty, jejich návštěvami a obyvateli. Zajišťují, aby zdravotníci odpovědní za domácnosti věnovali pozornost lidem, kteří jsou nachlazeni a trpí respiračními chorobami. Rovněž v továrnách, podnicích, čtvrtích a sousedských jednotkách se stále rozvíjí mimořádná protiepidemická práce k překonání současných potíží silou kolektivismu.

  

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp