Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN zhliadol gymnastické a umelecké predstavenie

Pchjongjang, 12. októbra čučche 109 (2020) (KCNA) – Na Štadióne 1. mája sa dňa 11. októbra pri príležitosti 75. výročia založenia Kórejskej strany práce uskutočnilo veľké masové gymnastické a umelecké predstavenie „Veľké vodcovstvo“ .

Vážený najvyšší vodca, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR súdruh Kim Čong Un, zhliadol toto predstavenie.

V okamihu, keď sa vážený súdruh najvyšší vodca objavil na tribúne, všetci účinkujúci a obecenstvo prenikli do búrlivého jasotu.

Potom súdruh Kim Čong Un láskyplne zamával svojmu milovanému ľudu. Chlapec a dievča obdarovali váženého súdruha najvyššieho vodcu kyticami kvetov.

Uprostred piesne „Naša národná vlajka“ bola vztýčená štátna vlajka KĽDR a vlajka Kórejskej strany práce.

Účinkujúci uvádzali čísla ako „Strana práce nás vedie“, „Na ceste socializmu“ a „Máme veľkú stranu“.

Masové gymnastické a umelecké vystúpenie sledovali členovia prezídia politbyra ÚV KSP súdruhovia Čche Rjong He, Ri Pjong Čchol, Kim Tok Hun a Pak Pong Džu, kádre strany, vlády a armády, delegáti osláv na počesť 75. výročia založenia strany, účastníci vojenskej prehliadky, pozvaní diváci a obyvatelia Pchjongjangu.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp