Skip to content

Nepriateľ je nepriateľ, tvrdí hovorca oddelenia Strany pre južné záležitosti

Pchjongjang, 6. júna čučche 109 (2020) (Pyongyang Times) – “Náš ľud teraz pociťuje obrovskú zúrivosť a znechutenie, po tom, ako boli rozptýlené letáky proti KĽDR takzvanými ‘utečencami zo severu’ s tichým súhlasom juhokórejských orgánov,” uviedol hovorca oddelenia Zjednotenej fronty Ústredného výboru Kórejskej strany práce vo svojom stanovisku z piatka 5. júna čučche 109 (2020).

Vyhlásenie prišlo po tom, ako juhokórejské úrady interpretovali vyhlásenie prvej zástupkyne vedúceho oddelenia Ústredného výboru Kórejskej strany práce súdružky Kim Jo Džong takým spôsobom, akoby sa predtým vyskytla nežiaduca udalosť z našej strany, namiesto toho, aby urobili opatrenia pre zabránenie rozptylu letákov.

Postoj juhokórejských orgánov nevykazuje žiadne známky poľutovania a ani žiadny náznak vôle neopakovať zbytočné činy zvyšujúce napätie, uviedol hovorca.

Predtým, ako sa budú sťažovať ostatným, by si mali prečítať každé slovo a frázu vyhlásenia, majúc na pamäti, že to bolo varovanie vydané prvou zástupkyňou vedúceho oddelenia zodpovedného za záležitosti s južnou Kóreou. Prvá zástupkyňa vedúceho oddelenia súdružka Kim Jo Džong v piatok vydala pokyny pre oddelenie zodpovedné za záležitosti s južnou Kóreou, aby začalo skúmať praktickú implementáciu obsahu uvedeného v jej vyhlásení.

Stalo sa to 31. mája, keď boli voľne vypustené letáky proti KĽDR, pričom nepretržité zneškodňovanie špinavého odpadu z južnej strany nás vyčerpalo natoľko, že sme už nemohli tolerovať tento incident a dospeli sme k tvrdšiemu záveru, že nepriateľ koniec koncov ostane vždy nepriateľom.

Neskrývame, že sme už dlho plánovali prijatie rozhodných opatrení na odstránenie zdrojov všetkých provokácií z juhu a úplné odstavenie a odstránenie všetkých typov kontaktov s južnou stranou.

Ako prvý krok definitívne odstránime záhaľčivú spoločnú styčnú kanceláriu pre severo-južné otázky, ktorá sídli v priemyselnom parku Kesong, po ktorej budú postupne nasledovať rôzne ďalšie opatrenia, ktoré sme už uviedli.

Hovorca vyzval juhokórejské úrady, aby oneskorene prijali zodpovednosť a vymysleli trochu lepšiu výhovorku, tvrdiac, že zvažuje predloženie zákona o zastavení rozptylu letákov, a zároveň varoval, že KĽDR pripravuje aj ďalšie veci, ktoré môžu poriadne zavariť južným pohraničným oblastiam.

Čeliac tejto situácii, sme odhodlaní sledovať, kam až môže tento začarovaný kruh konfrontácie zájsť. “Náš postoj je, že je lepšie skôr odstrániť a zlikvidovať veci, ktoré by nakoniec aj tak boli odstránené a zlikvidované,” povedal.

 

The Pyongyang Times – http://www.pyongyangtimes.com.kp