Skip to content

Súdruh KIM ČONG UN viedol spoločné bojové cvičenie jednotiek Kórejskej ľudovej armády

Pchjongjang, 29. februára čučche 109 (2020) (KCNA) – Vážený najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un, predseda Kórejskej strany práce, predseda Komisie pre štátne záležitosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky a najvyšší veliteľ ozbrojených síl KĽDR, viedol v piatok 28. februára bojové cvičenie jednotiek Kórejskej ľudovej armády (KĽA).

Účelom cvičenia bolo posúdiť mobilitu a bojovú schopnosť obranných jednotiek na frontovej línii a vo východnej oblasti a dať im príležitosť získať skúsenosti pri vedení kombinovaného boja jednotiek KĽA.

Súdruh Kim Čong Un viedol cvičenie z pozorovacieho stanoviska.

Vojaci KĽA, ktorí sa pevne vyzbrojili myšlienkou Strany a trénovali v simulovaných podmienkach skutočnú bitku, premenili cieľový ostrovček na more plameňov.

Vojenské cvičenie skončilo k veľkej spokojnosti váženého súdruha najvyššieho vodcu. Všetkým vojakom KĽA, ktorí sa zúčastnili cvičenia, poslal bojový pozdrav a osobitné poďakovanie najvyššieho veliteľa, pričom vyjadril obdiv nad bojovými schopnosťami jednotiek vojska KĽA a obranných jednotiek na frontovej línii a vo východnej oblasti, ktoré sú vždy pripravené na okamžitú akciu.

Vyjadril pevné presvedčenie, že Kórejská ľudová armáda, ktorá je bezhranične verná výzve Strany, bude neustále rozvíjať svoje bojové schopnosti, aby neporaziteľnou vojenskou silou definitívne zaručila víťazný pokrok revolučnej veci čučche a socializmu.

Spolu s váženým súdruhom najvyšším vodcom sledovali cvičenie vysokí funkcionári Ústredného výboru Kórejskej strany práce.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp