Skip to content

Tri minúty ticha za súdruha KIM IR SENA

Pchjongjang, 8. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – Celá krajina sa v pondelok 8. júla ponorila do silných túžob a hlbokej úcty k večnému prezidentovi KĽDR súdruhovi Kim Ir Senovi, velikánovi 20. storočia a láskavému otcovi národa, pripomenúc si 25. výročie jeho odchodu.

8. júla, v deň najväčšieho smútku národa, po celej krajine tiekli prúdy túžby po súdruhovi Kim Ir Senovi.

Vo všetkých jednotkách, inštitúciách, podnikoch a továrňach na všetkých úrovniach, i na farmách, v rybárskych dedinách a školách v Pchjongjangu či v provinciách, od Pchungso-ri v okrese Onsong na severnom cípe krajiny až po Pchjonghwa-ri, dedinu v blízkosti demarkačnej línie pri Kesongu; a počnúc ostrovčekom Pidan v Západnom mori po osadu pri majáku na ostrove Al vo Východnom mori, boli vlajky stiahnuté na pol žrde.

Nekonečný prúd pracujúceho ľudu a slúžiaceho vojska smeroval s kvetinami v rukách k sochám veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila na kopci Mansu, i k sochám vodcov a usmievavým mozaikám, vežiam nesmrteľnosti, miestam revolučných bojov a vojenskej slávy po celej krajine.

Na pravé poludnie sa rozozvučali sirény po celej krajine a ozývali sa široko-ďaleko v mestách, obciach, dielňach a vo všetkých jednotkách. Nákladné autá a lokomotívy na cestách a koľajniciach húkali na znak úcty.

Všetok ľud a slúžiace vojsko si slávnostne uctili tromi minútami ticha pamiatku veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena, zakladateľa socialistickej Kórey a večného prezidenta republiky.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp