Skip to content

Oslavy 1. mája v KĽDR

 

Pchjongjang, 1. mája čučche 108 (2019) (KCNA) – Kórejský ľud významne oslávil 1. máj, medzinárodný sviatok pracujúcich ľudí na celom svete. Oslavy sa konali v hlavnom meste a provinciách.

Oslavy zahŕňali vystúpenia národných umeleckých súborov v divadlách, na športoviskách a iných miestach hlavného mesta.

Vo Veľkom divadle v Pchjongjangu sa na oslavu Sviatku práce konalo hudobné a tanečné vystúpenie umeleckého súboru Mansude. S tanečným predstavením „Sme najsilnejší“ vystúpil Národný ľudový umelecký súbor v Umeleckom divadle Ponghwa. V Národnom divadle sa uskutočnila revolučná dráma „Oslavy„.

Farebné akrobatické a žonglérske kúsky zorganizovali umelci Národného akrobatického súboru v zábavnom parku Mangjongde, Cirkusovom divadle v Pchjongjangu a Kúzelníckom divadle Národného akrobatického súboru.

Umelci z Opery Pchibada tiež vystúpili s melódiami a tancami, ktoré sú typické pre kórejský národ, na Námestí Víťazného oblúka.

V priemyselných podnikoch sa konali pestré podujatia, vrátane gratulačných stretnutí s inovátormi práce a umeleckých predstavení.

Poľnohospodári v družstvách na rôznych miestach pociťovali hrdosť skutočných tvorcov pracovného života a príslušníkov socialistickej civilizácie, keď sa tešili z rôznych športových súťaží a zábavných hier vrátane futbalu, basketbalu, volejbalu či preťahovania lanom.

 


 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp