Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl výstavbu turistické oblasti Ončchon

 

Pchjongjang, 6. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un vedl na místě výstavbu turistické oblasti Ončchon v okrese Jangdok v provincii Jižní Pchjongan. Doprovázel ho soudruh Čche Rjong He, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a soudruzi Čo Jong Won a Pak Čchang Ho, zástupci vedoucích oddělení ÚV KSP.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že lidé by rádi lyžovali během dne a večer si odpočinuli v lázních, po výstavbě lyžařského střediska v okolí turistické oblasti Ončchon v okrese Jangdok. Opakovaně se seznámil s klimatickými podmínkami a zeměpisnými rysy oblasti. Podrobně si prohlédl staveniště poté, co se seznámil s generálním plánem pro turistickou oblast Jangdok – Ončchon. Poznamenal, že podle plánu jsou vykopány základy budov, probíhá betonáž a výstavba základů všech objektů, včetně sanatoria, odpočinkové čtvrti, integrovaných služeb, hotelů, a tak lze vidět jasné vyhlídky na výstavbu objektů, a vyjádřil velkou spokojenost a vysoce ocenil ducha vojenských budovatelů.

Při opětovném terénním průzkumu staveniště dnes vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že oblast Jangdok má příznivé přírodní a zeměpisné podmínky pro stavbu lyžařského střediska, protože má vysoké hory a mnoho sněhu při nízkých zimních teplotách. Velice ho potěšilo, že ačkoli je stavba v plném proudu, vývěr horkých pramenů se nezměnil a jejich teplota je velmi vysoká a ústřední  sportovní a kulturní odpočinkové středisko a lázeňské středisko horkých pramenů a lyžování budou vybudovány v neznámé a klidné horské oblasti.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poukázal na to, že tempo výstavby by mělo být urychleno tak, aby místo horkých pramenů a místo pro lyžování bylo využíváno od příští zimy a provozní jednotka by se měla připravovat na vzornou službu. Podotkl, že by měly být uplatněny provozní zkušenosti lyžařského komplexu Masikrjong v provozu a údržbě lyžařského střediska Jangdok a vytvořena dobrá řídící strategie.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce poznamenal, že když se strana rozhodla vybudovat takové obrovské zařízení, které vyžaduje vysokou technickou a kvalitativní úroveň, první, na koho pomyslela, byli vojáci naší lidové armády, kteří na výzvu strany reagují pouze odpovědí „provedu“. To platí jak pro výstavbu pobřežní turistické zóny Wonsan-Kalma, tak pro výstavbu turistické oblasti horkých pramenů Jangdok. Řekl, že lidová armáda by měla zaníceně podporovat plán a odhodlání strany a plně projevit sílu tvůrce lidského štěstí a průkopníka vyspělé civilizace.

 
 

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp