Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN vedl na místě okres Samdžijon

 

Pchjongjang, 4. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un, vedl na místě záležitosti okresu Samdžijon. Doprovázel ho soudruh Čo Jong Won, zástupce vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP.

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se prošel centrem okresu Samdžijon ve výstavbě, aby se seznámil s jejím průběhem, který je právě v plném proudu. Budovatelé dosáhli velkého pokroku v projektu navzdory chladnému počasí v zimě v severní části země, řekl vážený soudruh nejvyšší vůdce a dodal, že vzhled města se během několika měsíců výrazně změnil. Uvedl s plným přesvědčením, že pokud bude stavba postupovat vpřed takovou rychlostí a v tomto duchu, projekt by mohl být dokončen ve stanoveném čase, jak naplánovala strana, a že vyhlídky jsou dobré.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce zdůraznil, že je třeba přesně stanovit měsíční cíle pro každý proces a vést dynamický boj za dokončení druhé etapy stavebních projektů bezchybně tak, jak bylo plánováno, a to povzbuzením všech budovatelů, při odpovědném řízení a dohledu nad stavbou.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce navštívil rodinu trojčat, sester Čang Un Hje, Čang Čchung Sil a Čang Po Dap, které se přestěhovaly do nového domu postaveného ve městě. Byl informován o tom, že trojčata – sestry opustily svůj rodný Pchjongjang a přišly do oblasti hory Pektu, aby se podílely na výstavbě Pektusanské elektrárny hrdinné mládeže, a usadily se v okrese Samdžijon s ryzím odhodláním zvelebit rodný okres velkého generála. Řekl, že jsou obdivuhodné, a chválil jejich skutek jako vynikající ctnost a příklad mladých lidí této doby. Požádal je, aby mu napsaly dopisy, až se vdají za dobré muže, a vysoce je ocenil za to, že se rozhodly za svého mládí žít ctihodným životem, a povzbudil je.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce si prohlédl Samdžijonskou továrnu na borůvkové nápoje a nižší střední školu okresu Samdžijon, které se blíží dokončení. Řekl, že stavba továrny a školy, stejně jako bytový dům, který právě navštívil, jsou perfektní.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce opět poskytl terénní pokyny Samdžijonské továrně na výrobu bramborové mouky. Seznámil se s provozem továrny, včetně instalace zařízení na zpracování brambor a výroby bramborové mouky, prohlídkou několika dílen. Strana vynaložila velké úsilí na vybudování továrny, takže je důležité řádně ji provozovat, aby byla přínosná nejen pro lidi v okrese, ale i pro další lidi po celé zemi, uvedl, a udělil pokyny pro zlepšení řízení a správu provozu závodu a jeho provozní strategii. Sledoval velkou hromadu bramborové mouky čítající tisíce tun se širokým úsměvem ve tváři a s velkým uspokojením řekl, že brambory, uskladněné v loňském roce, se staly horami bramborové mouky.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl vedoucím funkcionářům velitelství výstavby okresu Samdžijon a provinčního a okresního výboru strany, kteří ho doprovázeli, že budování okresu Samdžijon je tvrdým třídním a politickým bojem proti nepřátelským silám, které se snaží zmařit naši cestu vpřed, a že vítězství ve výstavbě bude ukázkou moci a hospodářského potenciálu našeho státu. Zdůraznil, že je třeba povzbudit celou stranu a celou zemi, stejně jako budovatele, aby dokončili výstavbu okresu Samdžijon do 75. výročí založení strany, a tím učinili zahradu rodného domu revoluce vysoce kulturním horským městem, rázovitým nenapodobitelným okresem a nejbohatším okresem země.

 
 

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korejská ústřední televize