Skip to content

Kim Čong Un sledoval vystoupení uměleckého souboru jižní strany

 

Pchjongjang, 2. dubna čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, spolu se svou manželkou Ri Sol Ču, sledoval 1. dubna ve Velkém divadle Východního Pchjongjangu představení „Jaro přichází“, pořádané uměleckým souborem jižní strany, který je na návštěvě Pchjongjangu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se ve vestibulu divadla setkal s předními členy jižní umělecké skupiny, včetně ministra kultury, sportu a cestovního ruchu To Jong Hwana a hudebního producenta Yun Sanga. Vyměnil si s nimi vřelé pozdravy a srdečně uvítal návštěvu v Pchjongjangu.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce uvedl, že vzhledem ke svému náročnému politickému programu na počátku dubna se zdálo, že mu nezbude čas, ale přesto přišel, aby zhlédl představení jižního uměleckého souboru, který pozval k návštěvě, ačkoli se konalo pozdě. Vyjádřil poděkování za to, že umělecký soubor jižní strany přijel s dobrým představením, které v krátké době celým svým srdcem připravil.

 

 

Když se vážený soudruh nejvyšší vůdce a první dáma státu Ri Sol Ču objevili v lóži společně s ministrem To Jong Hwanem a dalšími osobnostmi jižní strany, všichni diváci nadšeně zajásali bouřlivým potleskem.

Známí a populární umělci jižní strany vášnivě zpívali své oblíbené skladby na jevišti, kde byl vyobrazen název představení „Jaro přichází“.

Účinkující byli velice nadšeni, když viděli, že diváci s nimi sdílejí smysl pro usmíření mezi severem a jihem, a vyměnili si hřejivé pozdravy s publikem a vyprávěli o své návštěvě Pchjongjangu se vřelým spoluvlastenectvím.

Představení skončilo písní „Naší touhou je znovusjednocení“.

 

 

Představení, které dalo znovu intenzivně pocítit, že jsme jeden národ se stejnou vášnivou touhou a myslí, bylo publikem vysoce oceněno.

Na konci představení publikum předalo kytice umělcům jižní strany.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce a jeho manželka a Ri Sol Ču gratulovali umělcům k jejich úspěšnému vystoupení a přátelsky jim podávali ruce.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se po skončení představení setkal a pozdravil s předními umělci souboru jižní strany a vyjádřil jim svou hlubokou vděčnost za to, že příjemně potěšili náš lid.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že byl hluboce dojat, když viděl, jak náš lid upřímně chválí představení a prohlubuje pochopení populárního umění jižní strany.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že představení uměleckého souboru jižní strany v Pchjongjangu přineslo v souladu s názvem „Jaro přichází“ celému národu na severu i na jihu jaro míru. Dodal, že když bude taková dobrá atmosféra pečlivě a nepřetržitě zachovávána, cesta našeho národa vpřed povede pouze krásným jarem, v němž vybují nové pupeny a rozkvetou květy a bude bohatá podzimní sklizeň.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vyjádřil naději, že současná návštěva umělecké skupiny jižní strany v Pchjongjangu byla významnou příležitostí demonstrovat obraz jednoho národa, a nechal se na památku vyfotografovat se členy uměleckého souboru.

V publiku byli soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia Politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR, soudruh Čche Hwi, místopředseda Ústředního výboru KSP, soudružka Kim Jo Čong, první zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP, soudruh Ri Son Gwon, předseda Výboru pro mírové znovusjednocení země, soudruh Pak Čchun Nam, ministr kultury, a občané Pchjongjangu.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp