Skip to content

Velký skvělý vojevůdce songunu – šest let od úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila

Brzy uplyne šest let od úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila (16. 2. 1942 – 17. 12. 2011) a 24. prosince to bude 26 let od doby, kdy byl soudruh Kim Čong Il zvolen Politickým byrem Korejské strany práce nejvyšším velitelem Korejské lidové armády. To je příležitostí k uvažování o mohutných hrdinských činech, které během svého života velký vůdce soudruh Kim Čong Il vykonal. Existuje tolik věcí, které bychom mohli napsat, ale zaměřím se na jeho funkci vrchního velitele Korejské lidové armády a na dílo rozvíjení politiky songun.

Jedna věc zůstává v mé paměti. Začátek a první polovina devadesátých let po pádu Sovětského svazu byly pro mnoho lidí temným obdobím. Jednoho chladného, fádního zimního rána v prosinci 1994 jsem vstal a pustil si rozhlas a poslouchal zprávy na BBC Radio 4. Hlasatel náhle oznámil, že „protiletadloví střelci v severní Koreji říkají, že sestřelili americký vrtulník“. Proběhla mnou vlna vzrušení. Pustil jsem si kazetu s písní „Není vlasti bez Vás“, která byla tematickou písní velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila. Refrén písně zní:

„Bez Vás by nebyl nikdo z nás!
Bez Vás by nebylo vlasti!“

Proč jsem pocítil takový nával vzrušení a optimismu nad tímto incidentem? Protože to bylo další velké vítězství nad americkým imperialismem. Ukázalo, že KLDR rozvíjela skutečnou pevnou linii proti imperialismu USA, když se jiní vydali americkému imperialismu, dělali kompromisy a v podstatě se vzdali útočného protiamerického, antiimperialistického boje. Skutečně to bylo velice potřebné vítězství nad americkým imperialismem, protože revoluční a pokrokoví lidé světa viděli porážku za porážkou a ústup koncem 80. a na počátku 90. let. Toto vítězství nepocházelo od velmoci, v níž někteří bláhově vkládali své naděje. Pamatuji si na setkání s mnoha takzvanými revolucionáři, kteří věřili, že jen velká země může úspěšně provést revoluci, ale toto vítězství pocházelo z malé země, lidové Koreje, Koreje čučche a songunu!
V té době, několik měsíců po úmrtí velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, se mnozí obávali, jaký postup Korea přijme. Imperialisté a velmoci se pokoušeli lidovou Koreu donutit k cestě „reformy“ a „otevření se“, což je cesta kapitalismu. KLDR byla vystavena všemožnému tlaku, aby opustila revoluční cestu čučche. Někteří tzv. „přátelé“ KLDR našeptávali, že se musí „reformovat“ a „otevřít“. Rozšířily se odporné a škodlivé fámy, že KLDR se „otevírá“, a imperialisté si mnuli ruce.
Nicméně velký vůdce soudruh Kim Čong Il prohlásil: „Neočekávejte ode mě žádnou změnu!“
Když jsem slyšel zprávy o americkém vrtulníku, věděl jsem, že se KLDR pevně drží cesty antiimperialismu. Nezměnila svou politiku. Byla to stále ta stejná země, která bez pomoci zadržela ​​špionážní loď yankeeů „Pueblo“, sestřelila špionážní letadlo EC121 a triumfovala nad hloupými yankeei v panmundžonském incidentu v r. 1976.

 

 

To bylo umožněno vedením velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, vždy vítězného vojevůdce songunu, nadaného železnou vůlí. Soudruh Kim Čong Il se stal v roce 1991 vrchním velitelem Korejské lidové armády. Jednalo se o skvělý milník na cestě songunského (armáda na prvním místě) vedení soudruha Kim Čong Ila, které začalo před třemi desetiletími. Soudruh Kim Čong Il vybudoval KLA až v nejsilnější neporazitelné revoluční ozbrojené síly, úspěšně pokračuje v revoluční myšlence velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena o výstavbě čučche armády. Zajistil, že KLA a korejský lid zaujali velmi tvrdou linii proti imperialismu USA a světovému imperialismu. Například v březnu 1993 američtí imperialisté nastolili tzv. „jadernou otázku“ a požadovali tzv. speciální kontrolu vojenských základen v KLDR. Zároveň provedli masivní vojenské cvičení „Týmový duch (Team Spirit)“, které před rokem pozastavili. Někteří vůdci by byli zpanikařili, někteří by se vzdali, ale soudruh Kim Čong Il, velký skvělý vojevůdce songunu, místo toho vydal 8. března 1993 rozkaz nejvyššího velitele 0034, aby vyhlásil poloválečný stav, a zajistil, že 12. března 1993 bylo zveřejněno vládní prohlášení, že KLDR odstupuje od Smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Tím byl proveden dvojitý úder, který zasáhl americké imperialisty velmi těžce. Otřásl imperialisty a učinil je bezmocné vzteky!
Během dvaceti let svého nejvyššího velení uštědřoval velký vůdce soudruh Kim Čong Il opovrženíhodným americkým imperialistům jeden úder za druhým, jako byl první jaderný test KLDR v říjnu 2006 a druhý jaderný test v roce 2009. Když byly Irák, Afghánistán, Jugoslávie a další země rozervány na kusy chamtivými a nenasytnými imperialisty pod vedením USA, lidová Korea si plně zachovala svou nezávislost, svou bezpečnost a důstojnost.

Připomeňme si velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila jako velkého skvělého vojevůdce songunu, velitele nezávislosti!

Dr. Dermot Hudson,
prezident Společnosti pro studium politiky songun Spojeného království
předseda Anglické studijní skupiny myšlenky čučche
předseda Společnosti přátelství s Koreou Spojeného království
poradce Mezinárodního ústředního výboru pro studium songunu

http://juche007-anglo-peopleskoreafriendship.blogspot.co.uk