Skip to content

Kim Čong Un zkontroloval novou továrnu na bramborovou mouku

 

Pchjongjang, 6. prosince čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce (KSP), předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, zkontroloval nově vybudovanou Samčijonskou továrnu na výrobu bramborové mouky.

 

Soudruh vážený nejvyšší vůdce byl informován o továrně před vyobrazením pohledu na ni z ptačí perspektivy.

Továrna s celkovou podlahovou plochou 27 920 metrů čtverečních a roční výrobní kapacitou 4 000 tun se skládá z výrobny bramborových polotovarů, budovy zpracování brambor, skladu 20 tisíc tun brambor, pomocných budov a dělnické ubytovny.

 

 

Procházeje kombinovaným velínem, dílnou na bramborovou mouku, místností s ukázkami výrobků, kulturním a sociálním zařízením, vědecko-technickou učebnou, skladem brambor a dalšími částmi továrny, vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un se podrobně seznámil s její konstrukcí a výrobou.

Poznamenal, že výrobní proces bramborové mouky, od přívodu surovin přes loupání, mytí, výběru, řezání kusů, manipulace s teplou vodou, chlazení, vaření, sušení a mletí až po balení, je vysoce automatizovaný a racionální a úroveň jeho modernizace je velmi vysoká.

Řekl, že v továrně by mělo být dodatečně instalováno více zařízení a prostředků různých druhů pro zpracování brambor, aby bylo zajištěno větší množství výrobků ze zpracovaných brambor, jako je výživná rýže, smažené brambůrky, kroupy, nudle a udong (typ nudlí, pozn. překl.), stejně jako mouky, a aby se s nimi seznámila celá země jako se speciálními výrobky Samčijonského kraje.

 

 

Soudruh nejvyšší vůdce stanovil úkoly pro řízení a provoz továrny a vyzval ji, aby zcela splnila svou úlohu továrny, která lidu přináší značné výhody tím, že uvede svou produkci do běžných kolejí a vyrobí mnohem více produktů ze zpracovaných brambor.

Soudruh nejvyšší vůdce řka, že návštěvníci revolučních bojišť v Rjanggangu a jiní lidé rádi uvidí výrobky ze zpracovaných brambor, které se objevily v Samčijonské továrně na výrobu bramborové mouky, vysoce ocenil budovatele, vědce a techniky, kteří se skvěle podíleli na výstavbě továrny.

Je to vzácná a pěkná továrna bezchybná ve všech ohledech a modelová továrna v průmyslu zpracování brambor v naší zemi, řekl a dodal, že by bývalo lepší postavit tuto moderní továrnu na bramborovou mouku před dávnější dobou a ukázat ji velkému vůdci soudruhu Kim Čong Ilovi.

 

 

Soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil očekávání a přesvědčení, že funkcionáři a dělníci továrny zcela splní svou čestnou povinnost, a nechal se s nimi na památku vyfotografovat.

Doprovázeli ho soudruzi Čche Rjong He, člen prezídia Politického byra ÚV KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP; Kim Jong Su, ředitel odboru Ústředního výboru KSP; Čo Jong Won, zástupce ředitele odboru ÚV KSP, a Kim Ung Čchol a Ma Won Čchun, ředitelé Komise pro státní záležitosti.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp