Skip to content

Bezohledné poznámky USA činí válku na Korejském poloostrově potvrzenou skutečností

Pchjongjang, 6. prosince čučche 106 (2017) (KCNA) – Mluvčí ministerstva zahraničních věcí KLDR odpověděl na otázku, kterou KCNA položila ve středu s ohledem na skutečnost, že vysocí politici USA nyní neustále činí bezohledné poznámky o naší zemi.

V poslední době USA provádějí dosud největší společné vzdušné cvičení na Korejském poloostrově, zaměřující se na Korejskou lidově demokratickou republiku (KLDR); jejich vysocí politici činí znepokojující agresivní poznámky jednu za druhou.

Národní bezpečnostní poradce Bílého domu a republikánský senátor uvedl, že „šance na válku se severní Koreou“ každým dnem rostou, „preventivní válka“ se severní Koreou je stále pravděpodobnější, rodiny a blízcí amerických vojáků by se měly odsunout z jižní Koreje. Tyto konfrontační připomínky nemohou být interpretovány jinak než jako varování, abychom byli připraveni na válku na Korejském poloostrově.

Ještě horší je, že ředitel CIA se dopustil provokace proti nám tím, že nestoudně kritizoval naše nejvyšší vedení, které je srdcem našeho lidu. To je odhalením amerického lstivého a ohavného úmyslu, který má podněcovat naše silná protiopatření a použít je k zažehnutí zápalné šňůry jaderné války na Korejském poloostrově.

Rozsáhlá cvičení jaderné války, která USA postupně provádějí, vytvářejí riskantní situaci na Korejském poloostrově a řada divokých válečných poznámek pocházejících od amerických vysokých politiků způsobila takové podmínky, které učinily vypuknutí války na Korejském poloostrově potvrzenou skutečností. Zbývající otázka nyní je: kdy válka vypukne?

Bezohledné poznámky o válce v úzkém kruhu Trumpa a nezodpovědné vojenské pohyby USA dokazují, že současná americká administrativa se rozhodla provést válku na Korejském poloostrově a postupuje krok za krokem, aby jí dosáhla.

Svět by neměl mít žádné předsudky v rozeznání, kdo je hlavním viníkem napjaté situace na Korejském poloostrově a kdo je porušovatelem světového míru a stability.

USA každodenně propagují jadernou válku na Korejském poloostrově, a to vzbuzuje naši náležitou ostražitost.

Nechceme válku, ale nebudeme se před ní schovávat, a pokud by se USA přepočítaly s naší trpělivostí a zažehly by jiskru jaderné války, zajisté přimějeme USA draze zaplatit následky naší mohutné jaderné síly, kterou trvale posilujeme.

Pokud USA nechtějí být upáleny ohněm, který zažehly, měly by se raději chovat rozvážně a opatrně.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp