Skip to content

Velký vůdce soudruh KIM IR SEN byl oceněn pamětní medailí „70. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce“

Pchjongjang 8. července čučche 112 (2023) (KCNA) – Velký vůdce soudruh Kim Ir Sen je neporazitelný ocelový velitel a velký obránce spravedlnosti a míru, který dovedl zuřivou Vlasteneckou osvobozeneckou válku k vítězství, čestně bránil důstojnost a suverenitu země a vytvořil světový příklad antiimperialistického boje.

 

Velký vůdce soudruh Kim Ir Sen dosáhl slavných vítězství v socialistické revoluci, budování nové společnosti a nelítostné protiimperialistické a protiamerické konfrontační bitvě pod praporem čučche, který třímal po celá desetiletí po válce a proměnil naši vlast v mocný, důstojný a neporazitelný socialistický stát, nezávislý v politice, soběstačný v ekonomice a samostatný v sebeobraně.

 

 

U příležitosti 70. výročí vítězství ve válce rozhodlo prezídium Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky v souladu s jednomyslnou vůlí a touhou všeho lidu a sloužícího mužstva lidové armády udělit pamětní medaili „70. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce“ velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi, který dosáhl slavného vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce a trvale přispěl k uskutečnění naší revoluce a věci antiimperialismu a nezávislosti lidstva.

 

1. července byla zveřejněna příslušná vyhláška prezídia Nejvyššího lidového shromáždění.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

 

(8. 7. 2023 uplynulo 29 let od úmrtí Kim Ir Sena.
 
27. 7. 2023 uplyne 70 let od vítězství / příměří v Korejské válce. Pozn. překl.)